Řidič při předjíždění kombajnu u Zábřehu zabil cyklistku

ČTK ČTK
19. 8. 2014 9:32
Podle policie byla osmatřicetiletá žena při jízdě řádně osvětlená.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: AZprávy

Šumperk - Auto, které předjíždělo kombajn, smetlo v pondělí večer u Zábřehu na Šumpersku cyklistku. Osmatřicetiletá žena na místě zemřela.

Podle policistů byla při jízdě řádně osvětlená. Řidič osobního auta je podezřelý z usmrcení z nedbalosti, řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Nehoda se stala na silnici mezi obcemi Zábřeh a Libivá. "Řidič vozidla značky Peugeot jedoucí od Zábřehu při předjíždění kombajnu zřejmě narazil levou přední částí vozidla do řádně osvětleného a odrazky vybaveného protijedoucího jízdního kola, na kterém jela osmatřicetiletá žena," uvedla policejní mluvčí.

Žena jela při pravém okraji silnice ve směru od obce Libivá a při nárazu byla i s jízdním kolem odhozena mimo komunikaci. "Po nárazu však utrpěla zranění neslučitelná se životem. Ke zranění dalších osob nedošlo," doplnila mluvčí. Alkohol byl u řidiče vyloučen.

Tragická nehoda rozšířila letošní statistiku úmrtí na silnicích Olomouckého kraje. V prvním pololetí zemřelo při nehodách v regionu 14 lidí, což je o šest více než loni. V polovině července zemřel v Bludově na Šumpersku další cyklista po srážce s motocyklem. Na začátku července zemřel řidič na železničním přejezdu u Vlkoše na Přerovsku po střetu s osobním vlakem.

 

Právě se děje

Další zprávy