Diskuse k článku: Primátor Prostějova náhle rezignoval. Objevilo se kolem něj podezření ze střetu zájmů či korupce

Primátor Prostějova náhle rezignoval. Objevilo se kolem něj podezření ze střetu zájmů či korupce 76letý prostějovský primátor z ČSSD Miroslav Pišťák v neděli překvapeným zástupcům města i organizátorům místních hodů v zasedací místnosti radnice oznámil svoji rezignaci. Během pondělka by měl Pišťák svůj odchod vysvětlit. MF Dnes informovala o tom, že v uplynulých letech měly přistát statisíce korun na účtech primátora Pišťáka a náměstka hejtmana Aloise Mačáka. Celkem 1,6 milionu vykázali jako dary od firem. Porušení zákona oba odmítají a tvrdí, že peníze šly na volební kampaň. Strana o tom ale neví.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 2 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy