Při požáru paneláku v Přerově se pět lidí nadýchalo kouře, škoda je půl milionu

ČTK ČTK
7. 3. 2016 10:24
V centru Přerova v jednom z panelových bytů v pondělí ráno vypukl požár. Hasiči kvůli požáru z domu evakuovali dvě desítky lidí. Záchranáři převezli do nemocnice pět lidí, kteří se nadýchali kouře. Hasiči plameny dostali pod kontrolu za 15 minut po příjezdu a požár zlikvidovali zhruba v osm hodin ráno. Požár způsobil škody zhruba za půl milionu korun. Příčiny jeho vzniku vyšetřují hasiči.
Pět lidí převezli záchranáři do nemocnice poté, co se nadýchali kouře při požáru v panelovém bytě. (Ilustrační snímek)
Pět lidí převezli záchranáři do nemocnice poté, co se nadýchali kouře při požáru v panelovém bytě. (Ilustrační snímek) | Foto: Hasiči Praha

Přerov - Pět lidí včetně dvou dětí v pondělí ráno převezli záchranáři do nemocnice poté, co se nadýchali kouře při požáru bytu v panelovém domě v centru Přerova. "Všichni zranění byli při vědomí a ve stabilním stavu," upřesnil  mluvčí záchranné služby Pavel Vysloužil. Hasiči kvůli požáru ráno z panelového domu evakuovali dvě desítky lidí.

Byt ve třetím patře panelového domu začal hořet krátce před 06:00. "Záchranáři na místě ošetřili a převezli na ambulance přerovské nemocnice devětaosmdesátiletou ženu, dva muže ve věku 35 a 59 let a dvě děti, z nichž jedno mělo jeden rok a druhé osm let," informoval Vysloužil. Mezi zraněnými byl majitel domu i jeden policista, který na místě zasahoval.

Mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková řekla, že požár vznikl s největší pravděpodobností v obývacím pokoji. Hustý dým poté zakouřil celý byt a šachtami se rozšířil do ostatních prostor panelového domu i sousedních bytů. "Velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci obyvatel. Celkem bylo z domu evakuováno 20 osob, z nichž pět odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření," dodala Hacsiková.

Hasiči plameny dostali pod kontrolu za 15 minut po příjezdu a požár zlikvidovali zhruba v 08:00. "Výše škody byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření," dodala Hacsiková.

 

Právě se děje

Další zprávy