Voda z prasklého potrubí vyplavila v Olomouci lidské kosti. Jsou 200 let staré, tvrdí archeolog

Domácí Domácí
26. 2. 2018 13:18
V sobotu odpoledne prasklo v Pionýrské ulici v Olomouci potrubí. Silný proud vody vyplavil na silnici lidské kosti. Znalec z oboru archeologie, který byl na místo přivolán, konstatoval, že kosti jsou nejméně 200 let staré a nejspíš pocházejí ze hřbitova, který se v místě dříve nacházel. "Kosterní ostatky byly zajištěny jako archeologický nález k dalšímu zkoumání," dodala policejní mluvčí Irena Urbánková.
Vyplavené kosterní pozůstatky.
Vyplavené kosterní pozůstatky. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy