Požár v domově důchodců způsobila čistička vzduchu

ČTK ČTK
25. 4. 2014 10:36
Policisté vyšetřují případ jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Prostějov - Požár v jednom z pokojů penzionu pro seniory v Kostelci na Hané na Prostějovsku způsobila čistička vzduchu. Škodu policisté vyčíslili na 200 tisíc korun. Podle krajské policejní mluvčí Ireny Urbánkové vyšetřují případ jako podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Hořet začalo v jednom z pokojů ve čtvrtek večer, sedm lidí se nadýchalo kouře. Čtyři obyvatelky skončily v nemocnici.

Podle prvotních informací začala v jednom z pokojů hořet ze zatím přesně nezjištěných příčin čistička vzduchu. "K řádnému objasnění věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," uvedla mluvčí.

"Hasiči v dýchací technice v hustě zakouřených prostorech nalezli sedm uvězněných, většinou nehybných osob upoutaných na lůžku a v bezpečných částech objektu zahájili předlékařskou pomoc," řekl mluvčí hasičů.

Čtyři ze sedmi seniorek byly převezeny do prostějovské nemocnice. Všechny osoby se nadýchaly zplodin.

Dalšímu rozšíření kouře zamezila pracovnice penzionu, která stačila zavřít spojovací dveře objektu. Kouř přesto zasáhl tři tamní pokoje.

"Pro hasiče byl tento zásah velmi náročný, nebylo patrné, kolik se nachází v hustě zakouřených prostorech osob. Některá místa důkladně několikrát překontrolovali a po skončení záchranných prací pokračovali v likvidaci zahoření v jednom z pokojů," doplnil mluvčí hasičů.

Požár se jednotkám podařilo rychle lokalizovat i likvidovat, prostory poté odvětrali přetlakovou ventilací.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy