reklama
 
 

Policisté odložili případ úmrtí dvou dívek na kolejích, život ukončily dobrovolně

23. 7. 2019 10:27
Policisté ukončili vyšetřování tragické události na železniční trati u Pivína na Prostějovsku, kde v březnu vlak srazil a usmrtil dvě dívky. Případ odložili s tím, že bylo vyloučeno cizí zavinění. Podle informací ČTK z vyšetřování vyplynulo, že nešlo o nehodu, dívky ukončily život dobrovolně. Ve statistikách tragických železničních nehod jde o mimořádný případ.

Podle serveru Blesk.cz bylo dívkám 18 a 19 let. Obě si lehly na koleje a zanechaly na místě dopis na rozloučenou. Dívky srazil v zatáčce osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou. "Provedeným prověřováním bylo vyloučeno cizí zavinění a věc byla v souladu se zákonem odložena," uvedl v úterý mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jde o mimořádný případ. "Pokud k něčemu takovému dojde, je to výjimečné a ve většině případů jde o nešťastnou náhodu, kdy ty děti přecházejí přes koleje a zkracují si cestu, a ne, že tam šly spáchat sebevraždu," řekl v úterý Drápal.

Podobný případ se stal před dvěma lety v dubnu, kdy u Mlékojed na Mělnicku srazil vlak dvě mladé dívky, na místě zemřely. Podle informací ČTK jim bylo zhruba 15 let. Neštěstí se stalo na železničním přejezdu, výstražná signalizace tam podle vyšetřování Správy železniční dopravní cesty fungovala.

Obdobná tragická událost se stala také v Brně-Komárově. Rychlík tam v dubnu 2009 srazil dva chlapce ve věku deset a 11 let, kteří přebíhali trať.

autor: ČTK | 23. 7. 2019 10:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama