Policisté odložili případ úmrtí dvou dívek na kolejích, život ukončily dobrovolně

ČTK ČTK
23. 7. 2019 10:27
Policisté ukončili vyšetřování tragické události na železniční trati u Pivína na Prostějovsku, kde v březnu vlak srazil a usmrtil dvě dívky. Případ odložili s tím, že bylo vyloučeno cizí zavinění. Podle informací ČTK z vyšetřování vyplynulo, že nešlo o nehodu, dívky ukončily život dobrovolně. Ve statistikách tragických železničních nehod jde o mimořádný případ.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Podle serveru Blesk.cz bylo dívkám 18 a 19 let. Obě si lehly na koleje a zanechaly na místě dopis na rozloučenou. Dívky srazil v zatáčce osobní vlak jedoucí z Nezamyslic do Koutů nad Desnou. "Provedeným prověřováním bylo vyloučeno cizí zavinění a věc byla v souladu se zákonem odložena," uvedl v úterý mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala jde o mimořádný případ. "Pokud k něčemu takovému dojde, je to výjimečné a ve většině případů jde o nešťastnou náhodu, kdy ty děti přecházejí přes koleje a zkracují si cestu, a ne, že tam šly spáchat sebevraždu," řekl v úterý Drápal.

Podobný případ se stal před dvěma lety v dubnu, kdy u Mlékojed na Mělnicku srazil vlak dvě mladé dívky, na místě zemřely. Podle informací ČTK jim bylo zhruba 15 let. Neštěstí se stalo na železničním přejezdu, výstražná signalizace tam podle vyšetřování Správy železniční dopravní cesty fungovala.

Obdobná tragická událost se stala také v Brně-Komárově. Rychlík tam v dubnu 2009 srazil dva chlapce ve věku deset a 11 let, kteří přebíhali trať.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy