Policisté zastavili dva opilce, kteří se střídali za volantem kamionu. Oba nadýchali 3,5 promile

ČTK ČTK
18. 6. 2018 14:16
Vůz zastavili v neděli v Hněvotíně na Olomoucku. Jeden z řidičů neměl ani řidičské oprávnění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Olomouc- Policisté zastavili v neděli večer na Olomoucku nákladní auto, za jehož volantem se postupně střídali dva značně opilí řidiči. Oběma naměřili přes 3,5 promile.

Jeden z mužů byl cizinec, s vozem navíc vyjeli do ulic bez souhlasu majitele. Nyní jim hrozí trest za ohrožení pod vlivem návykové látky, ale i za neoprávněné užívání cizí věci.

Policisté vůz zastavili v neděli v Hněvotíně. "U šestatřicetiletého cizince provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní, a naměřili mu 3,64 promile alkoholu v dechu. Další jízdu mu zakázali," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

S řidičem jel na místě spolujezdce i pětačtyřicetiletý muž, který podle policistů řídil nákladní auto krátce předtím, s vozem vyjel bez předchozího souhlasu majitele. Policisté zjistili, že neměl řidičský průkaz pro žádnou skupinu. "I u něj policisté provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 3,51 promile alkoholu v dechu," doplnila policejní mluvčí.

Cizinec je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, starší muž navíc z neoprávněného užívání cizí věci.

 

Právě se děje

Další zprávy