Policie střežila exekutory. Muž hrozil, že je postřílí

ČTK ČTK
14. 2. 2013 15:01
Muže se policistům podařilo dopadnout, nikomu se nic nestalo
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Jeseník - Jeseničtí policisté museli kvůli výhrůžkám střežit jesenický exekutorský úřad.

Policejní manévry vyvolal telefonát muže, který tamním pracovníkům vyhrožoval postřílením. Telefonátu přitom předcházely i výhružné e-maily.

Muže se policistům podařilo dopadnout, nikomu se nic nestalo. Za vyhrožování mu nyní hrozí až tři roky vězení, řekla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Muž z Mostecka začal vyhrožovat jesenickým exekutorům již v listopadu loňského roku. V elektronické zprávě zaslané na úřad vyhrožoval, že svou exekuci bude klidně řešit i nezákonným způsobem. O tři měsíce později se podle policejní mluvčí s výhrůžkami ozval znovu. Popudilo ho, že mu exekutoři zablokovali účet.

Hned den poté podezřelý muž na úřad i zatelefonoval. "Během hovoru pracovnici začal vyhrožovat, že má pistoli a že je všechny postřílí. Tímto jednáním tak vyvolal obavu ze splnění svých výhrůžek," podotkla Neubauerová.

Policisté ihned rozjeli bezpečnostní opatření, budovu střežily policejní hlídky a s úřadem se domluvili na elektronickém uzamčení budovy. "Dovnitř mohly vstupovat až osoby po důkladné kontrole," dodala mluvčí.

Policisté se také spojili s kolegy ze severních Čech a šestatřicetiletý muž musel své jednání vysvětlovat na tamní policejní služebně.

Podobné případy vyhrožování či napadení exekutorů vyšetřovali policisté v regionu již dříve.

Loni v únoru napadl soudního exekutora kopáním do hlavy třiatřicetiletý muž ve Velkých Losinách na Šumpersku. Zaútočil na něj poté, co muž začal zajišťovat k exekuci jeho vozidlo. Napadený muž i jeho kolega, který byl zasažen pepřovým sprejem, nakonec skončili na ošetření v nemocnici.

 

Právě se děje

Další zprávy