Policie obvinila rodiče pěti záškoláků z ohrožování výchovy

ČTK ČTK
10. 7. 2015 16:09
Pět nezletilých dětí zameškalo ve školách na Jesenicku a Chomutovsku dohromady 2500 hodin. Z toho 500 hodin bylo neomluvených.
Školačka, ilustrační foto
Školačka, ilustrační foto | Foto: Libor Fojtík/Economia

Jeseník - Jeseničtí policisté obvinili rodiče pěti dětí z ohrožování výchovy dítěte. Šestatřicetiletá žena a o 17 let starší muž podle kriminalistů u dětí nedohlédli na výchovu, zanedbali péči a také nedbali na hygienu.

Pět nezletilých dětí zameškalo ve školách na Jesenicku a Chomutovsku dohromady 2500 hodin, z toho přes 500 bylo neomluvených. Rodičům hrozí až dva roky vězení, uvedla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

"Jako rodiče pěti nezletilých dětí od podzimu 2011 až do současné doby neplnili své povinnosti, zanedbávali péči a dostatečně neřešili problémy s povinnou školní docházkou. Rodiče dětem nezajišťovali do školy dostatečné vybavení, nepodepisovali žákovské knížky ani domácí úkoly. Děti nechali chodit zanedbané, nedbali na jejich řádnou hygienu a dodržování režimu," uvedla policejní mluvčí.

Rodiče se podle policistů také po celou dobu odmítali zapojit do programů pro pomoc rodinám s podobnými problémy.

Podobné případy na Olomoucku

Podobné případy občas zaznamenali i policisté v jiných částech Olomouckého kraje. V listopadu 2013 například obvinili rodiče dvou chlapců z Prostějovska. První z nich zameškal za školní rok celkem 894 vyučovacích hodin, podle policistů do školy vůbec nenastoupil.

Jeho bratr měl 170 neomluvených hodin. Podobným případem se zabývali ve stejném roce i olomoučtí policisté. Tam zameškala ve školním roce dívka jedné ze základních škol v Olomouci 778 hodin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy