reklama
 
 

Policie obvinila jednoho z řidičů z nehody v Olomouci, při které zemřely dvě děti. Hrozí mu 10 let

Aktualizováno 3. 4. 2018 13:53
Nehoda se stala ve čtvrtek před 14:00 na silnici z Nových Sadů do Holice. Na místě bylo zraněno celkem pět lidí.

Olomouc - Řidič obviněný kvůli čtvrteční tragické nehodě v Olomouci, při které zemřely dvě děti, pil před jízdou alkohol. Potvrdila to odpoledne policie. Osmatřicetiletý muž byl obviněn z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Muž je stíhán vazebně a hrozí mu až deset let vězení," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Na periferii Olomouce se tehdy při nehodě srazila čtyři auta, zemřely dvě děti a další tři lidé se zranili. Utrpěli lehká až středně těžká zranění.

"Nehodu vyšetřují kriminalisté územního odboru Olomouc, kteří zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého řidiče osobního vozidla, jakožto obviněného z trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní stíhání obviněného je vedeno vazebně. Orientační dechová zkouška byla u obviněného řidiče pozitivní," uvedla policejní mluvčí.

Kriminalisté na objasnění této tragické nehody podle policejní mluvčí nadále pracují. Bližší informace zatím nechce policie sdělovat. "K objasnění příčin a okolností nehody a jejího průběhu bude vyžádán znalecký posudek z oboru silniční dopravy, jehož vypracování může trvat v řádu několika týdnů či měsíců," dodala Urbánková.

Nehoda se stala ve čtvrtek před 14:00 na silnici z Nových Sadů do Holice, na místě zasahovaly čtyři výjezdové skupiny včetně letecké záchranné služby. Podle policie se srazila dvě osobní auta a dvě dodávky. Na místě bylo zraněno celkem pět lidí. Dvě děti podle mluvčího krajské záchranné služby Pavla Lampy byly na místě resuscitovány, ale bohužel neúspěšně, zemřely na místě.

Další tři lidé byli po ošetření transportováni do olomoucké fakultní nemocnice. Šlo o nezletilého pacienta, ženu a muže středního věku. "Žena byla ošetřena ambulantně a propuštěna do domácí péče, muž byl ještě ve čtvrtek přeložen do Vojenské nemocnice Olomouc. Chlapec byl přijat se zhmožděninami, jemu i jeho matce byla poskytnuta rovněž péče psychologa. Propuštěn do domácí péče byl v sobotu," řekl mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Loni zemřelo v Olomouckém kraji 24 lidí, jejich počet meziročně klesl o 16 obětí. Loňská bilance byla podle policie nejnižší od vzniku kraje v roce 2010.

autor: ČTK | 3. 4. 2018 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama