Policie: Muž ubil polenem známého kvůli drogám, je ve vazbě

ČTK ČTK
19. 5. 2015 9:53
Útočník se svěřil své lékařce, která to ohlásila policistům.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Prostějov - Sedmadvacetiletý muž ubil polenem svého známého v rodinném domě v Prostějově, vyplývá z policejního vyšetřování.

Útočník se svěřil své lékařce, která to ohlásila policistům. Kriminalisté muže poté obvinili z vraždy, hrozí mu až 20 let vězení.

Tragédie se odehrála zřejmě 9. května, mladík z Olomouce závislý na drogách se své ošetřující lékařce svěřil s tím, že asi zabil člověka, o několik dní později.

Spor o drogy

"Kriminalisté po příjezdu na místo, které uvedl podezřelý, nalezli v přízemí rodinného domu v Prostějově mrtvého muže, jehož zranění vykazovalo znaky násilí. Byla nařízena soudní pitva, která potvrdila, že muž zemřel násilnou smrtí," řekla krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Podle kriminalistů se obviněný s napadeným mužem znal a tragédie byla vyvrcholením konfliktu mezi oběma muži.

"Obviněný byl konzumentem drog a drogy byly také předmětem sporů mezi oběma muži," dodala mluvčí.

Už druhá vražda za rok

V Olomouckém kraji by to měl být letos druhý případ násilného úmrtí vyšetřovaný jako vražda.

Minulý měsíc byl v bytě panelového domu v olomoucké části Nové Sady nalezen čtyřiasedmdesátiletý zavražděný muž. Po pachateli policisté pátrají.

V lednu zemřel před jedním z přerovských barů třiadvacetiletý mladík, kterého podle policie zastřelil při potyčce strážník. Kulka zasáhla mladíka do hlavy, kriminalisté strážníka obvinili z usmrcení z nedbalosti.

Muž ubil svou družku

V polovině ledna obvinila policie z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti osmačtyřicetiletého muže z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku.

Zřejmě ubil svou padesátiletou družku. Policisté případ původně vyšetřovali jako náhlé úmrtí, násilné jednání vyplynulo až z výsledků pitvy.

Loni policisté v Olomouckém kraji vyšetřovali 12 vražd a pokusů o ni, což je stejný počet jako v roce předchozím.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy