Podzimní Flora v Olomouci přilákala 26 tisíc návštěvníků. Hlásala návrat ke kořenům

ČTK ČTK
8. 10. 2017 19:34
V Olomouci v neděli skončila Mezinárodní přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Olomouc - Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc letos podle předběžných údajů přilákala 26 000 návštěvníků, kterých bylo ve srovnání s loňskem zhruba o 500 víc. Uvedl to mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Mezinárodní přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků začala v Olomouci ve čtvrtek a skončila v neděli.

Podzimní výstavy Flora Olomouc se v areálu stejnojmenného výstaviště zúčastnilo 132 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru doprovodily zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima. Poprvé k vidění byla mezinárodní přehlídka ovoce Europom.

Hlavní expozice podzimní Flory bude měla motto Návrat ke kořenům a představili se v ní nejlepší tuzemští pěstitelé ovoce a zeleniny. Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se letos zúčastnily zhruba čtyři desítky producentů potravin z Česka a Slovenska, nabídla Dny moravských vín, degustace či kuchařské a cukrářské soutěže.

Souběžně s podzimní výstavou Flora bylo květinami vyzdobeno pět olomouckých památek. Aranžmá byla v chrámech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, kapucínském kostele a také kapli sv. Jana Sarkandra.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy