Podzimní Flora v Olomouci přilákala 26 tisíc návštěvníků. Hlásala návrat ke kořenům

ČTK ČTK
8. 10. 2017 19:34
V Olomouci v neděli skončila Mezinárodní přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Olomouc - Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc letos podle předběžných údajů přilákala 26 000 návštěvníků, kterých bylo ve srovnání s loňskem zhruba o 500 víc. Uvedl to mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Mezinárodní přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků začala v Olomouci ve čtvrtek a skončila v neděli.

Podzimní výstavy Flora Olomouc se v areálu stejnojmenného výstaviště zúčastnilo 132 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru doprovodily zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima. Poprvé k vidění byla mezinárodní přehlídka ovoce Europom.

Hlavní expozice podzimní Flory bude měla motto Návrat ke kořenům a představili se v ní nejlepší tuzemští pěstitelé ovoce a zeleniny. Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se letos zúčastnily zhruba čtyři desítky producentů potravin z Česka a Slovenska, nabídla Dny moravských vín, degustace či kuchařské a cukrářské soutěže.

Souběžně s podzimní výstavou Flora bylo květinami vyzdobeno pět olomouckých památek. Aranžmá byla v chrámech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, kapucínském kostele a také kapli sv. Jana Sarkandra.

 

Právě se děje

Další zprávy