Podvody s hrnci na 'předváděčce' vyšetřuje policie

ČTK ČTK
14. 1. 2011 6:17
Hledá občany, které neznámý pachatel napálil falešnou sadou titanových hrnců za 15 000 Kč
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Evropská komise

Šumperk Policisté vyzývají občany: Kdo se nechal napálit na předváděcí akci společnosti Kingstar a koupil si falešné titanové hrnce, ať se ozve.

Policisté oddělení hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování v Šumperku od července loňského roku prošetřují případ, kde se jedná o podezření z trestného činu poškozování spotřebitele.

Tohoto činu se měl dopustit zatím neznámý pachatel, který v rámci prodejních akcí pražské společnosti Kingstar šidil kupující na jakosti prodávané sedmidílné sady kuchyňských hrnců. Vydával ji za sadu s titanovým povrchem, ačkoliv ve skutečnosti šlo o hrnce z nerezové oceli v prodejní hodnotě asi 3000 Kč. Prodávající sadu nabízel za 15 000 Kč.

Jedna z prodejních akcí této společnosti se uskutečnila v březnu 2009 v šumperském hotelu Grand. Zde si tuto sadu za 15 000 Kč zakoupil 69letý muž ze Šumperka, který však později zjistil, že se ve skutečnosti jedná o běžné nerezové hrnce, a podal proto oznámení na policii.

"Žádáme případné další poškozené, kteří také na některé z předváděcích a prodejních akcích společnosti Kingstar zakoupili sedmidílnou sadu hrnců vydávanou za titanový set, aby se přihlásili policistům osobně v budově policie na ulici Havlíčkové č.8 v Šumperku, nebo aby zavolali na telefonní číslo 974 779 102 nebo na bezplatnou linku 158,“ vyzývá policejní tisková mluvčí Marie Šafářová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy