Podvodníci obrali firmu o sporáky za více než milion

Michal Kalina
8. 9. 2011 10:40
Majitelé uvěřili, že jde o zástupce firmy, která si je objednala
Neznámým mužům hrozí za podvod až osm let vězení.
Neznámým mužům hrozí za podvod až osm let vězení. | Foto: Aktuálně.cz

Velká Bystřice - Obchodní firmu z Velké Bystřice na Olomoucku připravili neznámí muži podvodem o sporáky za milion a tři sta tisíc.

Pachatele hledá policie.

"Do areálu společnosti přijel kamion se slovenskou poznávací značkou. Řidič předložil všechny dokumenty, na jejichž základě mu naložili zboží," sdělila policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Až se zpožděním zjistili majitelé, že muži v kamionu nebyli skutečnými jednateli firmy, která si téměř 300 různých sporáků a varných desek objednala, stejně tak jí nepatřilo nákladní auto.

"Tímto jednáním způsobili pachatelé škodu za necelý 1 milion a 300 tisíc korun," dodala Štrbáková.

Policie vyšetřuje případ pro podezření z podvodu, za který hrozí podezřelým až osm let vězení.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy