Po Jeseníku půjde jet na na kole, bruslích i běžkách

ČTK ČTK
13. 9. 2011 5:43
Má to umožnit zdejší první cyklostezka za 6,5 milionu korun
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Jeseník - Radnice Jeseníku se v těchto dnech pustila do budování své první cyklostezky.

Zhruba kilometrový úsek vyjde na 6,5 milionu korun. Stezka by měla v budoucnu propojit celé město, využít ji budou moci i vyznavači in-line bruslení. Informovala starostka Jeseníku Marie Fomiczewová (ČSSD).

Město plánuje její využití i v zimních měsících.

"Na část první etapy máme přislíbenu dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury i Olomouckého kraje. Stezka povede od Bobrovníku po křižovatku u hasičské zbrojnice. V další části trasa povede kolem současného hřiště a koupaliště směrem na Lipovskou a Fučíkovu ulici a poté k husitskému kostelu na Tyršově ulici," uvedla starostka.

V létě na kole, v zimě na lyžích

Na stezce od Bobrovníku se již pracuje. Jeseník původně počítal s tím, že bude stát přes deset milionů korun, cena se však při výběrovém řízení podařila snížit na 6,5 milionu korun.

Město z toho zaplatí zhruba 1,5 milionu korun. "V Jeseníku dosud není žádná cyklostezka. Trasu by měli využit i bruslaři. Zajímavé je, že druhá část první etapy bude zahrnovat i most kolem nového wellness centra směrem na Lipovskou ulici," doplnila starostka.

Podle místostarosty Petra Procházky by měla stezka v budoucnu spojit západní část okraje města s jeho severní částí.

"Příprava byla dlouhá, složitý byl i výkup pozemku. Šířka stezky bude poměrně velká, kolem tří až čtyř metrů. Když napadne hodně sněhu, mělo by se po ní dát projet i skútrem a udělat běžecké stopy. Lidé by tak mohli jezdit po městě i na běžkách," podotkl.

 

Právě se děje

Další zprávy