Pachatelé vloupání ve Velkých Kuněticích mohou být z Polska

ČTK ČTK
8. 4. 2014 13:18
Policie na případu spolupracuje s polskými kriminalisty. I nadále probíhá vyšetřování stop z místa činu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Jeseník - Pachatel či pachatelé, kteří se minulý týden vloupali na poštu ve Velkých Kuněticích na Jesenicku, mohou být podle kriminalistů z Polska.

Policisté proto na případu spolupracují i s polskou stranou, řekla to policejní mluvčí Tereza Neubauerová, podle níž detektivové pracují i s variantou, že pachatelů bylo na místě více.

Do objektu pošty se někdo vloupal v pátek časně ráno a pokoušel se dostat do trezoru, což se mu nepodařilo. Po příjezdu policejní hlídky se ozvala střelba, přivolaná zásahová jednotka ale nikoho nedopadla, pachateli či pachatelům se podařilo uniknout. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

"V rámci objasňování střelby na poště v obci Velké Kunětice je v současné době kriminalisty prověřována verze, podle níž pachatel může pocházet z Polské republiky. Z uvedeného důvodu zdejší policie úzce spolupracuje s polskou stranou," řekla Neubauerová.

Doplnila, že výsledky vyšetřování a další postup prověřování nyní závisí na expertize zajištěných stop z místa činu, dodala mluvčí.

Střelba z pošty ve Velkých Kuněticích se podle místních obyvatel ozvala kolem půl čtvrté ráno. Podle mluvčího pošty Iva Mravinace v objektu v té době nebyl žádný zaměstnanec.

Zástupci pošty dostali informaci o násilném vniknutí už v noci, pobočka je napojena na centrální pult ochrany. Pachatelé se podle Mravince pokoušeli dostat do trezoru, žádnou hotovost ale neukradli. Škodu na majetku odhadl do 30 tisíc korun. Podle něj byla v trezoru minimální částka.

 

Právě se děje

Další zprávy