Opilý muž usnul na kolejích. Že ho přejel vlak, si nevšiml

ČTK ČTK
19. 8. 2015 11:16
Muž vyvázl bez zranění. Po příjezdu policie skončil na záchytce.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Archiv Českých drah

Olomouc - Obrovské štěstí měl třiapadesátiletý muž, kterého v noci na úterý přejel v Olomouci osobní vlak. Muž spící v kolejišti přežil přejetí vlakovou soupravou bez jediného zranění. Po probuzení přitom ani netušil, že se mu nad hlavou prohnal vlak. Muž byl pod vlivem alkoholu a zbytek noci strávil na protialkoholní záchytné stanici. Provoz na trati musel být zhruba na hodinu zastaven, řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Přejetí muže na trati ve směru jízdy ze stanice Olomouc-město k železniční stanici Olomouc-Řepčín nahlásil strojvedoucí vlaku v pondělí kolem 23:00. "Strojvedoucí uvedl, že přejel vlakovou soupravou nad mužem ležícím v kolejišti a po jeho spatření ihned spustil nouzovou brzdu. Souprava zastavila asi sto metrů za osobou," uvedla policejní mluvčí.

Policisté po příjezdu na místo našli muže, který byl při vědomí, s policisty komunikoval a jevil známky silné opilosti. "Podle jeho slov si vůbec nebyl vědom, že nad ním právě projel vlak. Přivolaní záchranáři třiapadesátiletého muže z Olomouce prohlédli a potvrdili, že není zraněn," doplnila mluvčí. Muž byl schopen provést dechovou zkoušku až zhruba po třech hodinách, kdy nadýchal 1,62 promile alkoholu. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.

Vlakem cestovalo pět lidí, při prudkém brzdění se nikdo nezranil a nevznikla ani škoda na majetku. Cestující z vlaku byli přepraveni náhradní autobusovou dopravou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy