reklama
 
 

Olomoucká zoo hledá makaky, utekli z polepšovny

9. 9. 2010 15:35
Opičáci, kteří obtěžovali turisty, prchají už dva měsíce

Olomouc - Už přes dva měsíce postrádá zoologická zahrada na Svatém Kopečku v Olomouci dva samce makaků červenolících.

Opice, které utekly už 22. června, se rozdělily a v nedávné době byly spatřeny například v okolí Pohořan či Karlova.

Vedení zoo se o jejich zdraví zatím neobává, v přírodě totiž zatím mají dostatek potravy, řekla dnes mluvčí zoo Hana Labská.

Oba samci opustili zahradu v červnu, když utekli z takzvané polepšovny. Ta sousedí s volným výběhem makaků a za trest tam putují samci, kteří už příliš dotírají na procházející turisty.

"Opice se zdržovali několik dnů v Těšíkově, kde plenili zahrádky v chatové oblasti. Náš pokus o odchyt byl neúspěšný, banány a další ovoce je nezlákaly," posteskla si Labská.

Zoo sice tu a tam dostává zprávy od všímavých lidí, ale opice se nyní zřejmě nezdržují déle na jednom místě. Navíc patrně nemají problémy s obstaráním si potravy, podle posledního hlášení z okolí Paseky si opičák na zahradě pochutnával na jablkách.

"Počkáme, až se opice trochu usadí a po ochlazení ubude potravy na zahrádkách a podobně. Pak se pokusíme jim nabídnout nějaké laskominy a uvidíme," uvedla Labská. Podle ní opicím v přírodě nehrozí nebezpečí od jiných živočichů, ublížit by jim mohl spíše jen člověk.

Zvířata z olomoucké zoo utíkala i v minulosti. Například před třemi lety si cestu z výběhu našla mláďata vlka kanadského. O rok dříve se na výlet vydal mravenečník čtyřprstý.

Do zoo se vrátil v pořádku po třech dnech, lidé ho nalezli mezi obcemi Véska a Dolany na Olomoucku. Z pražské zoo zase tento týden utekla samice medojeda kapského.

autor: ČTK | 9. 9. 2010 15:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama