Na Zlínsku spadly troleje, vlaky se zpozdily o čtyři hodiny

ČTK ČTK
6. 3. 2015 11:43
Několikahodinová zpoždění nabraly i dálkové vlaky. Nyní je už úsek mezi Tlumačovem a Hulínem zcela zprovozněn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Olomouc - Stržené trakční vedení zastavilo v pátek ráno provoz na tři hodiny až tří desítek vlaků v Tlumačově na Zlínsku a jednoho expresu v Říkovicích na Přerovsku.

Čtyřhodinové zpoždění dokonce nabral vlak v Říkovicích. Ostatní spoje byly zpožděny až o hodinu, uvedla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Trakční vedení, které zřejmě strhl nákladní vlak, se již podařilo před devátou ráno opravit.

"Provoz v Tlumačově byl zastaven v 05:50 až do 08:57. Dotklo se to také dálkového vlaku jedoucího ze Zlína do Prahy, který zůstal stát před poškozeným trakčním vedením v Říkovicích. Bohužel tento spoj dosáhl největšího zpoždění, zhruba stovka cestujících měla zpoždění přes čtyři hodiny," informovala mluvčí drah.

Stržené trakční vedení zastavilo na trati z Břeclavi do Otrokovic tři desítky spojů. Jde přitom o poměrně důležitou trať, vlaky na této trase jezdí směrem přes Přerov do Olomouce, z Vídně přes Břeclav do Polska. Úsekem částečně projíždějí také rychlíky na Prahu.

Zpoždění u těchto vlaků dosahovalo až jedné hodiny. "Řešili jsme to náhradní autobusovou dopravou, zajišťovali jsme i autobusy za dva expresy. Některé vlaky byly v některých úsecích odřeknuty," doplnila mluvčí.

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Marka Illiaše poškodil trakční vedení v úseku Říkovice - Hulín - Tlumačov vlak.

"Trakční vedení se tam prohnulo, od šesti do devíti se tam nejezdilo vůbec. V současné chvíli je úsek mezi Tlumačovem a Hulínem již zcela zprovozněn, ještě se pracuje v úseku Říkovice - Hulín, kde se nyní jezdí pouze po jedné koleji a vlaky se na ní musí střídat v obou směrech. Dostávají tam zhruba desetiminutová zpoždění," řekl Illiaš.

Provoz by tam měl být na obou kolejích obnoven kolem poledne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 10 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy