Muž z Přerovska měl doma granáty, brokovnici, drogy i části kradených aut. Policie ho zadržela

ČTK ČTK
4. 2. 2016 10:47
Při domovní prohlídce muže z Přerovska podezřelého z prodeje drog policisté kromě marihuany a pervitinu našli také granát a nelegálně drženou zbraň. Kvůli granátům na místě zasahovali také pyrotechnici, zjistili však, že jsou nefunkční. Muž byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z podílnictví a z nedovoleného ozbrojování. Hrozí mu až pět let vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Přerov - Policisté dopadli osmatřicetiletého muže z Přerovska podezřelého z prodeje drog. Při domovní prohlídce u něj nalezli nejen marihuanu a pervitin, ale i granáty a nelegálně drženou zbraň. Kvůli granátům na místě zasahovali také pyrotechnici, zjistili však, že jsou nefunkční. Muž byl obviněn ze tří trestných činů, stíhán je na svobodě.

Muž byl zadržen v obci Bělotín, na základě soudního příkazu u něj poté policisté provedli domovní prohlídku. "Při provádění prohlídky museli kriminalisté na místo přivolat policejního pyrotechnika, protože byly v bydlišti podezřelého mimo jiné nalezeny i granáty. Specialista na výbušniny po ohledání předmětů konstatoval, že jsou nefunkční a bez pyrotechnicky aktivních částí," upřesnila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při domovní prohlídce nalezli policisté také nelegálně drženou brokovnici, střelivo a části vozidel pocházející z trestné činnosti. V domě se nacházely také drogy, které byly zaslány na specializované pracoviště. Kolika osobám muž drogy prodával, nechtěli policisté s ohledem na vyšetřování specifikovat.

Muž byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z podílnictví a z nedovoleného ozbrojování. Hrozí mu až pět let vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy