Muž z Jesenicka vědomě nakazil 2 ženy pohlavní chorobou

ČTK ČTK
8. 2. 2013 10:20
Za trestný čin ohrožení může jít muž až na rok do vězení
Foto: Policie ČR

Jeseník - Dvaadvacetiletý mladík z Jesenicka je podezřelý z toho, že v uplynulém roce nakazil pohlavní chorobou nejméně dvě dívky.

O svém onemocnění přitom podle policistů věděl. Muži hrozí za trestný čin ohrožení pohlavní nemocí až rok vězení, řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Muž z Jesenicka svou nemoc podle kriminalistů přenášel od února loňského roku. Na případ se přišlo tento týden. "Ačkoliv věděl, že je nositelem viru HPV způsobujícího virové onemocnění přenášené pohlavním stykem, nakazil touto chorobou nejméně dvě dívky," uvedl policejní mluvčí.

Podobné případy policisté řeší velmi zřídka. Ke stíhání musí mít totiž podle Bednaříka podnět od poškozených. "Musí se navíc prokázat, že dotyčný o svém onemocnění věděl," dodal mluvčí.

HPV virus neboli lidský papilomavirus je vysoce nakažlivá infekce přenášená pohlavním stykem. Patří mezi nejčastější pohlavní nemoci. Tato pohlavní nemoc je považována za jednu z nejvýznamnějších příčin rakoviny děložního čípku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy