reklama
 
 

Muž si odsedí pět let za nelegální ochod s lihem

13. 2. 2014 11:20
Odsouzený Sedlařík je navíc jedním z hlavních vyšetřovaných v metanolové kauze

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci uložil jednateli Verdany Robertu Sedlaříkovi za nelegální obchody s lihem pětiletý trest. Jde o stejnou výši, jakou muž dostal u zlínského krajského soudu.

Kromě šestiletého zákazu činnosti odvolací soud navíc rozhodl o propadnutí milionového majetku. Jde o stavby, pozemky a byty. Vyhověl tak návrhu státního zástupce.

Podle rozsudku muž připravil stát na spotřební dani o 12 milionů korun. Společnost Verdana z Bystřice pod Hostýnem je výhradním distributorem Likérky Drak pro Českou republiku.

Sedlařík půjde do vězení za zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Podle rozsudku měl ve zlínském skladu přes 42 tisíc litrů lihu, k němuž nevedl řádnou účetní evidenci a nepřiznal a nezaplatil z něj spotřební daň. Sedlařík vinu odmítal.

K soudu byl převezen z olomoucké vazební věznice, před soudem nevypovídal. Prostřednictvím svého obhájce žádal, aby byl případ vrácen ke krajskému soudu. Již dříve tvrdil, že zboží nakupuje už se spotřební daní, kterou platil výrobce - Likérka Drak.

Ve skladu údajně bylo asi jen 20 palet dodaných společností Vapa Drink, k nimž prý neobdržel doklady. V tomto zboží byl objeven metanol.

Jméno firmy Verdana se stalo známým předloni v souvislosti s metylalkoholovou aférou. Sedlařík byl později obviněn z ohrožování zdraví závadnými potravinami a je jedním z 31 lidí, kteří figurují v hlavní větvi metanolové kauzy. Stíhání nakonec neunikl ani jednatel Likérky Drak.

Pavel Čaniga skončil ve vazbě po lednovém policejním zátahu na Moravě v souvislosti s nelegálním lihem. Podle policistů takzvaná lihová mafie v čele s podnikatelem Radkem Březinou mohla na nezdaněném lihu ošidit stát nejméně o tři miliardy korun.

autor: ČTK | 13. 2. 2014 11:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama