Mimořádná zpráva

Muž obžalovaný z dvojnásobné vraždy byl obviněn z přípravy další, skončil ve vazbě

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 2. 2016 17:21
Soud poslal do vazby Pavla Nárožného, který je podezřelý z přípravy vraždy. Příprava vraždy se měla týkat dědického řízení a rodinného domu jeho otce, kde byl také zadržen. Muž je roky obžalovaný z vraždy svého otce a jeho manželky. Již třikrát jej v tomto případu zprostil krajský soud obžaloby. Kauza nyní už rok leží na základě odvolání žalobkyně u vrchního soudu. Těla manželů se dosud nenašla.
Pavel Nárožný
Pavel Nárožný | Foto: ČTK

Olomouc - Pavel Nárožný, který se již několik let před soudy zodpovídá z vraždy svého otce a jeho manželky v Přerově, byl obviněn z přípravy další vraždy. Olomoucký okresní soud jej odpoledne kvůli tomu poslal do vazby, shledal u něj všechny tři vazební důvody. Podle informací ČTK se jeho nový trestný čin týkal dědického řízení. Nárožného již třikrát zprostil krajský soud obžaloby z dvojnásobné vraždy. Kauza už rok leží na základě odvolání žalobkyně u vrchního soudu. Těla manželů se dosud nenašla.

"Pan Nárožný byl vzat do vazby. Důvod byl ten, že měl připravovat vraždu určité osoby, o koho se jednalo, se v této chvíli nemohu vyjadřovat. Určitým způsobem se to týkalo dědictví toho domu. Obviněný to popírá," řekl žalobce z olomouckého krajského státního zastupitelství Karel Studený. "Policisté zajistili důkazy potřebné pro tuto věc, konkrétní být nemohu," doplnil.

Soud o vazbě rozhodoval téměř dvě hodiny. Nárožný se před soudem dlouho hájil, o svém zadržení nechtěl na dotazy novinářů na chodbě odpovídat. Muž oblečený do tepláků a mikiny nelibě nesl i jejich přítomnost. "S mediálními prostituty se nebavím," uvedl na otázku, co říká na své aktuální obvinění. U soudu jej zastupoval jiný obhájce, než který jej hájí v případu dvojnásobné vraždy.

Podle Studeného poslal soud muže do vazby kvůli obavě z útěku, pokračování v trestné činnosti i kvůli možnému ovlivňování svědků. Příprava vraždy se měla týkat dědického řízení a rodinného domu jeho otce, kde byl také zadržen. V červenci 2012 tam podle informací ČTK vnikl poté, co byl propuštěn z předchozí vazby. Policisté ho tehdy zadrželi, muž se však hájil tím, že má do domu přístup.

Dvojnásobná vražda je stále u soudu

Otec Pavla Nárožného a jeho manželka zmizeli v listopadu 2009, jejich těla se dosud nenašla. V jejich domě byly nalezeny rozsáhlé krevní stopy a podle znalců následky zranění nemohli přežít. "Trestní soudy skutečně došly k tomu, že k vraždě došlo, je jen otázkou, kdo se na ní podílel. Mám za to, že je jasné a zřejmé, že pan Miloslav Nárožný nežije. Den 8. listopad 2009 je podle soudu den, který Miloslav Nárožný ani Zdeňka Nárožná nepřežili," uvedl již dříve předseda přerovského soudu Jan Novák, který oba manžele po letech prohlásil za mrtvé. Nárožného tvrzení, že by odjeli do ciziny a nikomu se neozvali, označil soud za krajně nepravděpodobné a vyloučené.

Z vraždy manželů byla obžalována kromě Pavla Nárožného také jeho matka Hana, která během procesu zemřela. Oba vinu po celou dobu procesu popírali. Kauzou se už soudy zabývají od června roku 2011. Podle obhájce obžalovaného Františka Stratila jde o jeden z nejsložitějších případů, především kvůli hodnocení důkazů.

Krajský soud muže naposledy zprostil obžaloby v září 2014. Soudce Vladimír Hendrych tehdy uvedl, že většina důkazů v této kauze byla zajištěna nezákonně. Opíral se o tehdejší rozhodnutí Nejvyššího soudu týkající se zajištění důkazů na místě činu. Případ leží od loňského března u vrchního soudu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy