Muž našel na poli granát, odnesl ho strážníkům

ČTK ČTK
21. 10. 2012 14:40
Překvapení strážníci přivolali pyrotechnika, aby granát zneškodnil
Foto: Policie ČR

Šternberk - Přímo na služebnu městských strážníků ve Šternberku na Olomoucku přinesl v sobotu jednatřicetiletý muž dělostřelecký granát.

Našel ho na poli v části Obora. Strážníci přivolali policejního pyrotechnika, který granát převzal ke zneškodnění, informovala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Granát měl průměr až deset centimetrů, na délku měl 30 centimetrů. Podle policistů by se ale o podobný kousek nikdo pokoušet neměl.

"Všechny občany musíme upozornit na obezřetnost. V případě, že objevíte podezřelý předmět, nikdy na něj nesahejte a už vůbec nikam nepřevážejte. Vždy vše oznamte na linku 158," poznamenala Neubauerová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy