reklama
 
 

Místo košů postaví Olomouc podzemní kontejnery

6. 10. 2011 8:14
Nové nádoby na tříděný odpad vzniknou v městské památkové zóně do června

Olomouc - Obyvatelé Olomouce budou moci vyhazovat tříděný odpad do nových speciálních kontejnerů pod zemí. Do konce června příštího roku by měly vzniknout v městské památkové rezervaci.

V současné době mohou separované odpadky odkládat do menších nádob a jen v omezené míře. Radnice chce na stavbu podzemních kontejnerů částečně využít dotace z Evropské unie. Podle předběžných odhadů se nákladu budou pohybovat okolo tří milionů korun.

V památkové rezervaci nelze umístit běžné odpadkové kontejnery na tříděný odpad. Některé jsou se souhlasem vlastníkům domů ve společných prostorech nemovitostí, obyvatelům však nestačí.

Nové nádoby na použitý papír, plast a sklo budou postaveny v Aksamitově a Lafayettově ulici a na třídě Svobody. Na dodání kontejnerů vypsalo město Olomouc tendr.

Obyvatelé Olomouce loni vytřídili téměř šest tisíc tun odpadu, což je o devět procent více než v roce 2009. Zároveň ale vyhodili i více směsného odpadu. Technické služby pak odvezly necelých sedmnáct tisíc tun odpadu. V roce 2009 to pak bylo o 550 tun méně.

Další podzemní kontejnery už několik let využívají obyvatelé Uničova na Olomoucku. Jejich počet chce město i nadále zvyšovat.

autor: ČTK | 6. 10. 2011 8:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama