Malý hrdina. Chlapec vynesl sestřičku z hořícího domu

ČTK ČTK
26. 6. 2012 10:40
Když zjistil, že v kuchyni hoří, vynesl ji před dům a utíkal pro pomoc
Svoji malou sestru zachránil v pondělí z hořícího domu její starší bratr ve Slatinicích na Olomoucku.
Svoji malou sestru zachránil v pondělí z hořícího domu její starší bratr ve Slatinicích na Olomoucku. | Foto: HZS Olomouckého kraje

Slatinice - Svoji malou sestru zachránil v pondělí z hořícího domu její starší bratr ve Slatinicích na Olomoucku.

Když zjistil, že v kuchyni hoří, vynesl ji před dům a utíkal pro pomoc.

Požár zřejmě vznikl při vaření na plotně, škoda nepřesáhne 100 000 korun, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle něj mohl mít chlapec zhruba osm let, dívka byla asi dvouletá. Děti zranění neutrpěly, nikdo další v tu dobu v domě nebyl.

"Požár se zřejmě rozšířil na kuchyňskou linku po zapomenutí potravin na plotně. Štiplavý kouř přiměl malého chlapce zjistit, co se v domě děje. Po zjištění, že v kuchyni hoří, neváhal a okamžitě vynesl malou sestřičku před dům do bezpečí a utíkal přes ulici zavolat pomoc. Kolemjdoucí poté velmi rychle odpojili elektrickou energii a plyn a pokusili se požár uhasit," uvedl Hošák.

Požár vznikl zhruba hodinu po poledni. Díky pomoci místních lidí se oheň příliš nerozšířil. Dům byl ale silně zakouřený, a proto jej hasiči odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

Hrdinský čin menšího chlapce ocenili hasiči předáním plyšové hračky. Hasiči je vozí s sebou ve všech výjezdových vozidlech a v případě, kdy jsou při zásahu rozrušeny menší děti, pomáhají jim hračky situaci zvládnout.

Podle mluvčí olomoucké policie Marie Štrbákové se zatím policisté případem nezabývají.

 

Právě se děje

Další zprávy