reklama
 
 

Lídrem zelených v Olomouckém kraji je filozof Škabraha

3. 9. 2013 10:29
Na dalších pozicích jsou Edita Hrstková a krajský šéf Jiří Roubík.

Olomouc - Stranu zelených povede v Olomouckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny filozof a vysokoškolský pedagog Martin Škabraha.

Rozhodli o tom v pondělí večer členové strany na svém krajském zasedání. Na kandidátní listině jej budou na dalších pozicích podporovat Edita Hrstková, krajský šéf Jiří Roubík i zástupci opozice na přerovském magistrátu.

Strana zelených následuje strany v kraji, které své lídry již zveřejnily. Kandidátní listinu nemá ještě schválenu ODS a Strana práv občanů - zemanovci.

"Myslím, že se nám v Olomouckém kraji podařilo sestavit silnou kandidátku. Vedle Martina Škabrahy je významnou posilou například Helena Netopilová či Vladimír Puchalský z Přerova. Věřím, že i díky těmto a dalším nezávislým osobnostem se nám bude dařit oslovovat voliče lépe, než v minulosti," informoval krajský předseda strany Jiří Roubík.

Lídr strany je nestraník. Škabraha v čele kandidátky se bude snažit oslovit voliče svými znalostmi z akademické sféry i zkušenostmi získanými působením v občanské iniciativě ProAlt.

Kromě tradičních zelených témat by rád poukázal například na problém financování politických stran nebo na návrh nepodmíněného základního příjmu.

Lídři dalších stran

Zelení volbou kandidátní listiny doplnili seznam stran v kraji, které si své lídry zvolily již dříve. Lídrem TOP 09 v Olomouckém kraji v předčasných volbách by měla být dosavadní poslankyně Jitka Chalánková.

Lidovci stvrdili na svém krajském sněmu do svého čela prvního místopředsedu strany Mariana Jurečku. Lídrem politického hnutí ANO v Olomouckém kraji v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny by měl být člen představenstva Agrofert Holdingu a bývalý radní Prostějova Jaroslav Faltýnek.

Jasno mají i komunisté, které do voleb povede dosavadní poslanec Alexander Černý. Sociální demokraté si za lídra v kraji zvolili poslance Romana Váňu, kvůli kandidátce však čelí soudním sporům.

Regionální sněm ODS o kandidátce bude jednat ve čtvrtek, přičemž často padá jméno olomouckého primátora Martina Novotného. Strana práv občanů - zemanovci si lídra zvolí v sobotu na krajském sněmu, mluví se o šéfovi Úřadu vlády Radku Augustinovi.

autor: ČTK | 3. 9. 2013 10:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama