Kraj spustil systém včasného varování před smogem

Domácí Domácí
23. 11. 2010 17:33
Lidé budou informováni prostřednictví médií, info tabulí i místního rozhlasu

Olomouc - Olomoucký kraj zahájil provoz systému včasného varování před smogem, který by měl obyvatele rychle varovat v případě zhoršující se rozptylové situace a rostoucí míry škodlivin v ovzduší.

O překročení limitů v kraji bude automatizovaný systém informovat především prostřednictvím médií. 

Pokud přístroje naměří zvýšené koncentrace prachu v ovzduší, což se stává hlavně v zimních měsících, zašle kraj elektronicky médiím upozornění na výskyt smogové situace v daných oblastech, píše Olomoucký deník.

"Upozorníme sdělovací prostředky na jednotlivá města, kde nastane smogová situace. Údaje mohou upřesnit informační panely a obecní rozhlas. Případně lze přímo varovat nemocnice, školy či domovy důchodců," cituje deník Zuzanu Ochmannovou z krajského odboru životného prostředí.

K informaci o zhoršené kvalitě ovzduší navíc kraj doplní i rady, jak se zachovat - například doporučí nevětrat nebo omezit pohyb venku.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy