Kněz z Přerova sexuálně obtěžoval děti. Soud ho potrestal podmínkou

ČTK ČTK
11. 3. 2016 10:00
Čtyřiašedesátiletý kněz z Prostějovska byl uznán vinným z ohrožování výchovy dítěte a ze svádění k pohlavnímu styku. Soud muže, který už kněžskou praxi nevykonává, potrestal dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Muž podle obžaloby romské děti v Přerově obtěžoval po dobu 3,5 roku a za orální sex či obnažování intimních partií jim platil několik stovek korun. Obžalovaný kněz se pohyboval v romské komunitě u přerovského nádraží.
Vladimír Krejsa u soudu.
Vladimír Krejsa u soudu. | Foto: ČTK

Přerov - Okresní soud v Přerově  potrestal kněze Vladimíra Krejsu za sexuální obtěžování dětí v Přerově dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud zároveň duchovnímu nařídil ochranné ambulantní léčení. Muži hrozilo až pět let vězení.

Čtyřiašedesátiletý kněz z Prostějovska, který už kněžskou praxi nevykonává a je v důchodu, byl uznán vinným z ohrožování výchovy dítěte a ze svádění k pohlavnímu styku.

Muž podle obžaloby romské děti v Přerově obtěžoval po dobu 3,5 roku a za orální sex či obnažování intimních partií jim platil několik stovek korun. Podle žalobkyně Šárky Pivodové mezi poškozenými byli lidé mladší 18 let.

Obžalovaný kněz se pohyboval v romské komunitě u přerovského nádraží. Případ vyšel najevo předloni v červnu, kněze policisté zadrželi v jednom z činžovních domů u přerovského nádraží, kde žijí hlavně romské rodiny.

Podle zástupců olomouckého arcibiskupství už obžalovaný muž nemá v církvižádné pověření. Arcibiskupství již dříve uvedlo, že Krejsa jezdil do Přerova soukromě a s věřícími tam v kontaktu nebyl.

Zveřejnění korespondence Jana Pavla II. s vdanou ženou mě nepřekvapilo, papež je mi teď sympatičtější, říká kněz Marek Orko Vácha. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy