Exšéf šternberských strážníků kradl peníze z parkování, prohrál je v hazardu. Dostal čtyři roky

ČTK ČTK
16. 5. 2016 11:47
Bývalý ředitel městské policie ve Šternberku Pavel Pospíšil dostal za zneužití pravomocí čtyři roky vězení. Rozhodl o tom olomoucký okresní soud. Pospíšil byl před soudem kvůli tomu, že zneužil peníze vybrané z parkovacích automatů. Použil je na hazard, byl totiž závislý na automatech. Svým jednáním podle rozsudku způsobil městu škodu přesahující 1,3 milionu korun. Soud mu navíc na čtyři roky zakázal činnost ve veřejných funkcích a městu má zaplatit 613 tisíc korun. K zneužívání pravomoci mělo docházet od podzimu roku 2012 do začátku roku 2015. Muž se ke svému jednání přiznal. Dodal, že se ze své závislosti již léčil a veškeré dluhy chce vrátit. Pospíšil se na místě proti rozsudku odvolal.
Bývalý ředitel městské policie byl závislý na automatech. (Ilustrační foto)
Bývalý ředitel městské policie byl závislý na automatech. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 11 minutami

Vrátili jste se z oblasti s koronavirem? Zůstaňte chvíli doma, doporučil Číňanům Peking

Úřady v čínském hlavním městě Pekingu vyzvaly obyvatele města, kteří se vracejí z oblastí zasažených novým typem koronaviru, aby 14 dnů zůstali doma, a zabránili tak šíření nákazy. Informuje o tom agentura Reuters. Podobnou výzvu vydala i obchodní metropole Šanghaj.

Čína zesiluje opatření, aby zamezila šíření viru, kterým se od konce loňského roku v nejlidnatější zemi světa nakazilo více než 800 osob a 26 z nich zemřelo. Uzavřena je desítka měst v centrální provincii Chu-pej, odkud se nákaza šíří a odkud je hlášeno nejvíce případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy