reklama
 
 

Dívky s nožem přepadly barmanku. Bylo jim 15 a 16 let

18. 4. 2012 10:52
Z baru v Přerově pak utekly s cigaretami, doutníky a s více než 14 000 korunami

Přerov - S příborovým nožem v ruce přepadly v neděli v noci v Přerově mladou barmanku dvě dívky ve věku 15 a 16 let.

Z baru pak utekly s cigaretami, doutníky a s více než 14 000 korunami.

Policisté však mladistvé dívky zanedlouho dopadli. Zadrželi je v dalším z přerovských barů.

Obě dívky jsou podezřelé z loupeže, státní zástupce podal soudu podnět na jejich umístění do vazby. Řekla to přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Dvaadvacetiletou servírku přepadly dívky v baru v Husově ulici před 22:00. Starší z dívek se snažila nejprve odvést její pozornost tím, že se ženy začala vyptávat na chlapce, kteří se v baru měli nacházet.

Mladší dívka mezitím obešla pult, vzala z něj odložený příborový nůž a rozběhla se proti barmance. "Zezadu ji chytila jednou rukou za hrudník a v druhé měla nůž, který jí přitiskla ke krku," uvedla policejní mluvčí.

Napadenou servírku přitom táhla do přilehlých skladových prostor. "Poškozená se bránila a snažila se odtáhnout nůž od krku a při tom si lehce pořezala prst na ruce. Ve skladu upadla na zem, a tím vyrazila útočící ženě nůž z ruky, který spadl na zem," doplnila mluvčí.

Dívky skončily v policejní cele

Mezitím již druhá pachatelka odcizila z okolí pultu dva kartony cigaret, pět doutníků a finanční hotovost ve výši 14 235 korun z číšnické peněženky. Barmance navíc vzala mobilní telefon. Z baru pak obě dívky uprchly.

Policisté začali okamžitě po dívkách podle popisu pátrat v okolí loupežného přepadení a dopadli je v dalším z barů. Obě podezřelé umístili do policejní cely.

Dospělým pachatelům by za loupež hrozilo až deset let, vzhledem k věku mladistvých pachatelek je sazba v jejich případě poloviční.

autor: ČTK | 18. 4. 2012 10:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama