Dívky s nožem přepadly barmanku. Bylo jim 15 a 16 let

ČTK ČTK
18. 4. 2012 10:52
Z baru v Přerově pak utekly s cigaretami, doutníky a s více než 14 000 korunami
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Přerov - S příborovým nožem v ruce přepadly v neděli v noci v Přerově mladou barmanku dvě dívky ve věku 15 a 16 let.

Z baru pak utekly s cigaretami, doutníky a s více než 14 000 korunami.

Policisté však mladistvé dívky zanedlouho dopadli. Zadrželi je v dalším z přerovských barů.

Obě dívky jsou podezřelé z loupeže, státní zástupce podal soudu podnět na jejich umístění do vazby. Řekla to přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Dvaadvacetiletou servírku přepadly dívky v baru v Husově ulici před 22:00. Starší z dívek se snažila nejprve odvést její pozornost tím, že se ženy začala vyptávat na chlapce, kteří se v baru měli nacházet.

Mladší dívka mezitím obešla pult, vzala z něj odložený příborový nůž a rozběhla se proti barmance. "Zezadu ji chytila jednou rukou za hrudník a v druhé měla nůž, který jí přitiskla ke krku," uvedla policejní mluvčí.

Napadenou servírku přitom táhla do přilehlých skladových prostor. "Poškozená se bránila a snažila se odtáhnout nůž od krku a při tom si lehce pořezala prst na ruce. Ve skladu upadla na zem, a tím vyrazila útočící ženě nůž z ruky, který spadl na zem," doplnila mluvčí.

Dívky skončily v policejní cele

Mezitím již druhá pachatelka odcizila z okolí pultu dva kartony cigaret, pět doutníků a finanční hotovost ve výši 14 235 korun z číšnické peněženky. Barmance navíc vzala mobilní telefon. Z baru pak obě dívky uprchly.

Policisté začali okamžitě po dívkách podle popisu pátrat v okolí loupežného přepadení a dopadli je v dalším z barů. Obě podezřelé umístili do policejní cely.

Dospělým pachatelům by za loupež hrozilo až deset let, vzhledem k věku mladistvých pachatelek je sazba v jejich případě poloviční.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy