Developer přestaví bývalý pivovar na luxusní byty

Michal Kalina
13. 10. 2010 15:33
Projekt přijde na zhruba 100 milionů korun
Pivovar svému původnímu účelu neslouží už dlouho. Ilustrační foto
Pivovar svému původnímu účelu neslouží už dlouho. Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Olomouc - Barokní pivovar v Lafayetově ulici v centru Olomouce se po mnoha letech dočká rekonstrukce.

Vlastník objektu, společnost Měšťanský pivovar Olomouc, hodlá v jeho prostorách vybudovat luxusní byty.

V místě by měla vzniknout dvacítka loftových bytů a obchodní prostory. Jejich cena zřejmě překročí 50 tisíc korun za metr čtvereční, napsala olomoucká Mf Dnes. Objekt, který naposledy sloužil jako sklad, chátrá již přes deset let.

Firma, která hodlá do projektu investovat zhruba 100 milionů korun. Původně chtěla místo přestavět na obchodní centrum, ovšem tato varianta se kvůli výrazným úpravám architektury příliš nezamlouvala památkářům.

Architektonický návrh od architekta Jakuba Ciglera respektuje náročné požadavky památkové ústavu. Protože není možné zvětšit poměrně malá okna, vzniknou ještě okna střešní, překrytá dřevěnými žaluziemi. Balkony se stanou součástí obvodových zdí.

Přípravné práce chce majitel zahájit ještě letos. S dokončením počítá společnost na rok 2012.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy