Developer přestaví bývalý pivovar na luxusní byty

Michal Kalina
13. 10. 2010 15:33
Projekt přijde na zhruba 100 milionů korun
Pivovar svému původnímu účelu neslouží už dlouho. Ilustrační foto
Pivovar svému původnímu účelu neslouží už dlouho. Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Olomouc - Barokní pivovar v Lafayetově ulici v centru Olomouce se po mnoha letech dočká rekonstrukce.

Vlastník objektu, společnost Měšťanský pivovar Olomouc, hodlá v jeho prostorách vybudovat luxusní byty.

V místě by měla vzniknout dvacítka loftových bytů a obchodní prostory. Jejich cena zřejmě překročí 50 tisíc korun za metr čtvereční, napsala olomoucká Mf Dnes. Objekt, který naposledy sloužil jako sklad, chátrá již přes deset let.

Firma, která hodlá do projektu investovat zhruba 100 milionů korun. Původně chtěla místo přestavět na obchodní centrum, ovšem tato varianta se kvůli výrazným úpravám architektury příliš nezamlouvala památkářům.

Architektonický návrh od architekta Jakuba Ciglera respektuje náročné požadavky památkové ústavu. Protože není možné zvětšit poměrně malá okna, vzniknou ještě okna střešní, překrytá dřevěnými žaluziemi. Balkony se stanou součástí obvodových zdí.

Přípravné práce chce majitel zahájit ještě letos. S dokončením počítá společnost na rok 2012.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy