Developer přestaví bývalý pivovar na luxusní byty

Michal Kalina
13. 10. 2010 15:33
Projekt přijde na zhruba 100 milionů korun
Pivovar svému původnímu účelu neslouží už dlouho. Ilustrační foto
Pivovar svému původnímu účelu neslouží už dlouho. Ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Olomouc - Barokní pivovar v Lafayetově ulici v centru Olomouce se po mnoha letech dočká rekonstrukce.

Vlastník objektu, společnost Měšťanský pivovar Olomouc, hodlá v jeho prostorách vybudovat luxusní byty.

V místě by měla vzniknout dvacítka loftových bytů a obchodní prostory. Jejich cena zřejmě překročí 50 tisíc korun za metr čtvereční, napsala olomoucká Mf Dnes. Objekt, který naposledy sloužil jako sklad, chátrá již přes deset let.

Firma, která hodlá do projektu investovat zhruba 100 milionů korun. Původně chtěla místo přestavět na obchodní centrum, ovšem tato varianta se kvůli výrazným úpravám architektury příliš nezamlouvala památkářům.

Architektonický návrh od architekta Jakuba Ciglera respektuje náročné požadavky památkové ústavu. Protože není možné zvětšit poměrně malá okna, vzniknou ještě okna střešní, překrytá dřevěnými žaluziemi. Balkony se stanou součástí obvodových zdí.

Přípravné práce chce majitel zahájit ještě letos. S dokončením počítá společnost na rok 2012.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Schodek rozpočtu stoupl ke konci července na rekordních 279,4 miliardy korun

Schodek státního rozpočtu ke konci července stoupl na 279,4 miliardy korun z červnových 265,1 miliardy korun. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo financí (MF). Jde o nejhorší červencový výsledek od vzniku Česka. Loni ke konci července byl schodek 205,1 miliardy korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci července meziročně stouply o 19,3 miliardy na 836,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení vzrostly meziročně o 32,4 miliardy na 721,9 miliardy korun. Celkové výdaje rozpočtu ke konci července pak meziročně stouply o 93,6 miliardy na 1,1 bilionu korun.

Na celý letošní rok je schválen schodek státního rozpočtu 500 miliard korun. Loni, kdy byl výsledek ovlivněn dopady pandemie, skončil státní rozpočet ve schodku 367,4 miliardy korun. Na příští rok MF navrhuje schodek 390 miliard korun

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výstavu ruské avantgardy v Hluboké nad Vltavou vidělo 22 tisíc lidí

Přes 22 tisíc lidí navštívilo přehlídku děl ruské avantgardy, která o víkendu skončila. Jde o rekord v hlavní výstavní sezoně pořádající Alšovy jihočeské galerie. Poslední týden měla zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou vyprodáno a na všechny zájemce se nedostalo, oznámil Aleš Seifert, ředitel galerie. Ta v příštích dnech na webu zveřejní 3D prohlídku projektu, díky němuž byla do Česka zapůjčena cenná díla Kazimira Maleviče, Vasilije Kandinského či Alexandra Rodčenka.

"Překonalo to veškeré mé sny a plány. Máme covidovou dobu, přesto se ukázalo, že výstava tohoto typu byla pro návštěvníky neskutečně zajímavá," kvituje Seifert. Úspěšnost srovnává s aktuální pražskou retrospektivou malířky Toyen. "My máme poloviční množství, limit do 40 návštěvníků za hodinu, Národní galerie měla 80 lidí na 80 minut a měla 40 tisíc návštěvníků," dodává ředitel Alšovy jihočeské galerie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy