Desítky záchranářů hledaly v Jeseníkách zbloudilé turisty

ČTK ČTK
18. 1. 2015 11:52
Oba muže, kteří na túru vyrazili bez potřebného vybavení, se podařilo časně ráno najít. Byli v jedné z horských chat.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Zuzana Hronová

Jeseník - Více než dvě desítky horských záchranářů hledaly v noci na dnešek v Jeseníkách dva muže z Prostějova, kteří se nevrátili z túry na sněžnicích. O pomoc požádali i polské kolegy, se kterými pročesávali oblast kolem Kralického Sněžníku. Pátrání jim ztěžovalo husté sněžení.

Oba muže se jim podařilo dnes časně ráno najít. Byli v jedné z horských chat, řekl šéf horské služby Michal Klimeš.

Muži ve věku 28 a 30 let vyrazili na túru podle Klimeše bez potřebného vybavení. Horské záchranáře zalarmovali v sobotu večer známí turistů poté, co se muži nevrátili z túry. Podle svědků odcházeli v sobotu vpodvečer z polské Chaty pod Sněžníkem, odkud mířili zpět na chatu Návrší.

"Neměli však potřebné vybavení pro zvládnutí takové trasy, chyběly jim například svítilny a také měli zcela vybité mobilní telefony," uvedl Klimeš.

Do pátrání se zapojili i policisté. Prohledávali penziony a restaurace v údolí Dolní Moravy. Oba muži byli nalezeni dnes nad ránem na chatě Vilemína pod Králickým Sněžníkem.

"Turisté na této lovecké chatě jim poskytli zázemí, teplo a občerstvení. Poté byli oba muži, zdravotně zcela v pořádku, odvezeni na stanici Horské služby na Dolní Moravě," dodal šéf jesenické horské služby.

Horští záchranáři v souvislosti s tímto pátráním apelují na návštěvníky hor, aby pečlivě plánovali trasy svých výletů a na túry vyráželi vybaveni včetně nabitého telefonu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy