Dálnici D35 u Olomouce uzavřela nehoda dvou osobních aut, dva lidé jsou zraněni

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 7. 2018 9:41
Téměř na dvě hodiny byla v pondělí ráno uzavřena dálnice D35 ve směru z Olomouce na Mohelnici kvůli nehodě dvou osobních aut. "Nehoda se stala po 06:00, provoz je již obnoven v jednom jízdním pruhu," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. "Při nehodě se zranili dva lidé," řekl mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa. Nehoda se stala na 261. kilometru dálnice, krátce před 07:00 byla dálnice zcela uzavřena. Řidiče mířící od Olomouce směrem na Mohelnici policie odkláněla na sjezdu na Křelov, před 09:00 byl provoz ve směru z Olomouce na Mohelnici obnoven zatím v jednom jízdním pruhu, uvedla policejní mluvčí. Okolnosti nehody policie stále vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy