Muž zemřel v lese na Šumpersku, při kácení na něj spadl strom

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 4. 2016 12:21
Smrtelná zranění utrpěl v neděli dopoledne sedmašedesátiletý muž, kterého u Maršíkova na Šumpersku zavalil během kácení strom. Zraněného vyprostili hasiči, na těžce přístupné místo se museli dostávat tři kilometry pěšky. Muže poté chtěli předat záchranářům letecké služby, ale při přenosu k vrtulníku muž podlehl těžkým zraněním. Strom na něj spadl v oblasti mezi Maršíkovem a Loučnou nad Desnou kolem 10. hodiny. "Muž byl pod stromem zavalen, museli jsme na místě strom rozřezat a zraněného vytáhnout," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Podle mluvčího policie Josefa Bednaříka na místě káceli stromy čtyři muži. V té chvíli se jeden z kmenů zlomil a strom následně muže zavalil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 41 minutami

Útočník v Jekatěrinburgu zabil nožem tři muže, zřejmě šlo o opileckou hádku

Tři lidi zabil nožem zřejmě při opilecké hádce útočník v ruském Jekatěrinburgu. Policie při zadržování pachatele musela použít zbraň a zranila ho. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení vyšetřovacího výboru pro Sverdlovskou oblast.

Podle poskytnuté informace bylo policii oznámeno, že v parku poblíž jekatěrinburgského vlakového nádraží došlo "na základě konzumace alkoholu" ke konfliktu. Jeho výsledkem bylo zabití tří mužů.

Mluvčí policie sdělil, že policisté, kteří na místo události přijeli, se snažili útočníka zadržet, ten však s nožem kladl odpor. Protože se nemínil vzdát ani po výstražném výstřelu, byl při dalším použití služební zbraně zraněn. Jak vážné zranění je, mluvčí neupřesnil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy