Muž zemřel v lese na Šumpersku, při kácení na něj spadl strom

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 4. 2016 12:21
Smrtelná zranění utrpěl v neděli dopoledne sedmašedesátiletý muž, kterého u Maršíkova na Šumpersku zavalil během kácení strom. Zraněného vyprostili hasiči, na těžce přístupné místo se museli dostávat tři kilometry pěšky. Muže poté chtěli předat záchranářům letecké služby, ale při přenosu k vrtulníku muž podlehl těžkým zraněním. Strom na něj spadl v oblasti mezi Maršíkovem a Loučnou nad Desnou kolem 10. hodiny. "Muž byl pod stromem zavalen, museli jsme na místě strom rozřezat a zraněného vytáhnout," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Podle mluvčího policie Josefa Bednaříka na místě káceli stromy čtyři muži. V té chvíli se jeden z kmenů zlomil a strom následně muže zavalil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy