Olomoucký kraj zasáhly bouřky, ve Šternberku padaly střechy

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 8. 2014 21:29
Hasiči na Olomoucku kvůli bouřce zasahují asi u dvou desítek událostí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Leoš Kučera

Olomouc - Olomouckým krajem se ženou bouřky. Hasiči aktuálně zasahují asi u třech  desítek událostí. Většinou jde o popadané stromy.

Nejvážnější je situace ve Šternberku a okolí. Ve městě samotném spadla na komunikaci polovina střechy rodinného domu a strhla i dráty elektrického vedení. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

"Spadla část plechové střechy o rozměrech asi pět krát deset metrů a strhla i sloup elektrického vedení, který poté zabezpečili energetici. Hasiči odklidili plechy z komunikace a pomohli majitelům domu zakrýt střechu provizorně plachtou," popsala Hacsiková.

K události ve Šternberku byli povoláni také energetici. "Podle našich informací zatím nebyl nikdo zraněn," řekla mluvčí hasičů.

V podvečer se utrhla celá plechová střecha staršího domku, tentokráte o rozměrech asi deset krát jedenáct metrů. "Uletěla přes cestu k sousedům. Hasiči zajišťují plachty a budou střechu provizorně zakrývat," popsala Hacsiková s tím, že padající střecha také strhla dráty elektrického vedení.

Třetí střecha spadla v Babicích u Šternberka. Podle Hacsikové se utrhly plechy ze zemědělské stavby a ve střeše vznikla díra o rozměrech 19 krát tři metry. "Na místo míří výšková technika z Olomouce. Střecha se bude provizorně zakrývat," popsala mluvčí.

Popadané stromy podle ní odpoledne v Komárově a Horním Žlebu na Šternbersku spadly na cestu a zablokovaly tak průjezd autobusům. Ještě mezi sedmou a osmou hodinou vyjížděli hasiči k dalším pěti událostem, které souvisely s bouřkou. Čtyřikrát šlo o popadané stromy, v jednom případě byla zatopená technologická místnost kašny ve Šternberku.

Podle meteorologů hrozí večer silné bouřky a silný vítr nejen v Olomouckém, ale i ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Přes severovýchodní Moravu a Slezsko postupuje k východu pásmo bouřek doprovázené místy silnými nárazy větru kolem 25 m/s, tedy 90 km/h, které lze očekávat zejména na severu Zlínského kraje

 

Právě se děje

Další zprávy