Jih Česka zasáhly silné bouřky a krupobití, na Strakonicku kvůli sesuvu půdy vykolejil vlak

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 8. 2017 21:46
Jižní polovinu Česka zasáhly silné bouřky doprovázené kroupami o průměru až tři centimetry. Na Strakonicku u Nišovic kvůli sesuvu půdy vykolejil osobní vlak, nehoda si vyžádala tři lehká zranění a více než milionovou škodu. Výluka na trati Volyně - Čkyně potrvá podle odhadů až do úterý 29. srpna. Na místě funguje náhradní autobusová doprava. Krupobití se silným deštěm zasáhlo po 15:00 i areál českobudějovického výstaviště, kde pokračuje agrosalon Země živitelka. Podle Českého hydrometeorologického ústavu v přívalových srážkách spadlo na jihu Čech od 15 do 20 litrů vody na metr čtvereční za 15 minut.
Foto: Tomáš Novák
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Jihomoravští hasiči kvůli bouřkám zasahovali u 50 událostí, hlavně u spadlých stromů

Jihomoravští hasiči dnes večer v souvislosti s bouřkami dosud zasahovali u více než 50 událostí. Nejčastěji to jsou stromy, které spadly na silnici. Hasiči také odčerpávali vodu ze zatopeného rodinného domu. Zhruba od 20:30 vyjíždějí převážně na Znojemsko, poté se bouřka přesunula na Brněnsko.

"Kromě popadaných stromů jsme zajistili také jednu nalomenou májku a pomáhali u dopravní nehody, kde auta narazila do spadlého stromu. Mělo by to být bez zranění. Naštěstí zatím není nic vážného," řekl zhruba ve 21:45 mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Kolem 22:00 začali hasiči evidovat první případy v Brně.

Pro Jihomoravský kraj platí podle webu meteorologů výstraha před velmi silnými bouřkami, někdy i s přívalovými srážkami, celou noc. Pondělní ráno a dopoledne by mělo být klidné, výstraha opět platí od odpoledne až do noci na úterý. Pro Boskovice a Tišnov platí rovněž povodňová bdělost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy