reklama
 
 

Od neděle se v Praze prodlouží intervaly tramvají i autobusů

10. 6. 2014 18:45
Důvodem přechodu na předprázdninový jízdní řád je nižší počet cestujících, když Pražané odjíždějí na dovolené, končí výuka vysokoškoláků a později i dalších škol.

Praha - Pražská MHD bude od neděle jezdit podle omezeného, takzvaného předprázdninového jízdního řádu. Prodlouží se intervaly tramvají a autobusů, metra se opatření oproti loňskému roku nedotknou.

V úterý to sdělil Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která v Praze a okolí plánuje veřejnou hromadnou dopravu. O prázdninách budou intervaly metra prodlouženy o jednu až dvě minuty, méně často budou jezdit i tramvaje, některé linky vůbec nevyjedou.

Důvodem změn je podle Drápala nižší počet cestujících, když Pražané odjíždějí na dovolené, končí výuka vysokoškoláků a později i dalších škol. "Omezení budou letos mírnější než loni," uvedl Drápal.

Na 16. až 27. června Ropid naplánoval omezení intervalů tramvají a autobusů v odpolední špičce. Na páteřních linkách 3, 9, 17, 22 a 29 tak tramvaje pojedou každých pět minut, na ostatních linkách jednou za deset minut.

Odpolední intervaly se prodlouží i u autobusů. "Omezení se nijak nedotknou provozu metra ani ranní špičky autobusů a tramvají," uvedl Drápal.

Prázdninové jízdní řády začnou platit od 28. června a budou trvat do konce srpna. Podle Drápala bude v pracovní dny jezdit metro méně často, intervaly se prodlouží o minutu až o dvě, stejně tomu bude i u tramvají.

Do provozu vůbec nevyjedou linky 2, 4, 6 a 13, tramvaj číslo 11 bude cestující vozit pouze mezi Spořilovem a Olšanskými hřbitovy a linka 16 mezi Lehovcem a Kotlářkou. Cestující navíc musí počítat s několika velkými opravami tratí, a to na Karlově náměstí, na úsecích Malovanka - Bílá Hora, Průběžná - Nádraží Hostivař a Nádraží Braník - Sídliště Modřany.

O letních prázdninách také nepojedou autobusové školní linky a v provozu nebudou ani linky 305, 343, 451 a 465. Většina pražských autobusových linek přejde ve špičkách na prázdninové intervaly, u velké části spojů to znamená prodloužení ranních intervalů z šesti a 7,5 minuty a odpoledních intervalů ze 7,5 minuty na deset.

autor: ČTK | 10. 6. 2014 18:45

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama