Nedaleko Uherského Hradiště spadlo do pole malé letadlo, pilot zahynul

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2016 0:15
Poblíž Dolního Němčí na Uherskohradišťsku v pátek v podvečer spadlo do pole malé letadlo, pilot nehodu nepřežil. Okolnosti havárie vyšetřuje policie. V letadle byl jeden člověk, utrpěl zranění neslučitelná se životem.
Pád letadla u Dolního Němčí
Pád letadla u Dolního Němčí | Foto: Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Uherské Hradiště - Kriminalisté a letečtí inspektoři nadále vyšetřují příčiny páteční havárie letadla u obce Dolní Němčí na Uherskohraďišťsku.

Operační středisko přijalo oznámení o pádu letadla chvíli po půl šesté večer. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o malý dvoumístný letoun, ve kterém letěla jen jedna osoba, a letadlo havarovalo ve volném terénu na pole. Zjistili i smutnou zprávu, že osmašedesátiletý pilot z Uherskobrodska při havárii utrpěl zranění neslučitelná se životem," sdělil tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Vladislav Malcharczik.

Policie a hasiči zajistili okolí pádu letadla. Dále policisté poskytli pozůstalým psychologickou pomoc.

K vyšetřování kriminalisté přizvali i letecké inspektory a zjišťovali okolnosti této nešťastné události.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy