Nedaleko Uherského Hradiště spadlo do pole malé letadlo, pilot zahynul

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2016 0:15
Poblíž Dolního Němčí na Uherskohradišťsku v pátek v podvečer spadlo do pole malé letadlo, pilot nehodu nepřežil. Okolnosti havárie vyšetřuje policie. V letadle byl jeden člověk, utrpěl zranění neslučitelná se životem.
Pád letadla u Dolního Němčí
Pád letadla u Dolního Němčí | Foto: Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Uherské Hradiště - Kriminalisté a letečtí inspektoři nadále vyšetřují příčiny páteční havárie letadla u obce Dolní Němčí na Uherskohraďišťsku.

Operační středisko přijalo oznámení o pádu letadla chvíli po půl šesté večer. "Na místě policisté zjistili, že se jedná o malý dvoumístný letoun, ve kterém letěla jen jedna osoba, a letadlo havarovalo ve volném terénu na pole. Zjistili i smutnou zprávu, že osmašedesátiletý pilot z Uherskobrodska při havárii utrpěl zranění neslučitelná se životem," sdělil tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Vladislav Malcharczik.

Policie a hasiči zajistili okolí pádu letadla. Dále policisté poskytli pozůstalým psychologickou pomoc.

K vyšetřování kriminalisté přizvali i letecké inspektory a zjišťovali okolnosti této nešťastné události.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy