Na Rychnovsku hoří strniště, čtyři hasiči se nadýchali kouře

ČTK ČTK
7. 7. 2015 19:54
Šíření požáru se podařilo zastavit. Na místě zasahuje 16 jednotek hasičů.
Hasiči, ilustrační foto
Hasiči, ilustrační foto | Foto: HZS ČR

Hradec Králové - Hasiči bojují s rozsáhlým požárem strniště u Petroviček nedaleko Týniště nad Orlicí na Rychnovsku.

Na místě zasahují desítky hasičů, šíření požáru se podle posledních informací podařilo zastavit. Informoval o tom mluvčí hradeckých hasičů Ondřej Sezima.

Čtyři dobrovolní hasiči se podle něj při zásahu nadýchali kouře a byli převezeni na pozorování do nemocnice.

"Požár velkého rozsahu se poměrně rychle šířil směrem k Petrovičkám, kde se ho podařilo zastavit. Na místě s plameny bojuje 16 jednotek hasičů," řekl Sezima.

Na místě plameny pomáhal likvidovat i vrtulník s vakem na hašení, na místo dorazily kromě jednotek z hradeckého kraje i hasiči z Pardubického kraje. Podle předběžných odhadů plameny zasáhly plochu o rozměrech 1,5 krát 1 kilometr.

Riziko vzniku požárů je vysoké

Hasiči v současných vedrech upozorňují na zvýšené riziko vzniku požárů, lidé by podle nich měli například dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s otevřeným ohněm v přírodě.

Kvůli tropickým teplotám jsou v těchto dnech požáry polí poměrně časté, například v pondělí hasiči zasahovali v Dolní Lutyni na Karvinsku, kde oheň zničil 1,5 hektaru pole s obilím za 45 tisíc korun.

Riziko vzniku požárů v přírodě by měly snížit bouřky, které budou v noci na středu provázet příchod studené fronty od západu.

 

Právě se děje

před 28 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 1 hodinou

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy