Na Rychnovsku hoří strniště, čtyři hasiči se nadýchali kouře

ČTK ČTK
7. 7. 2015 19:54
Šíření požáru se podařilo zastavit. Na místě zasahuje 16 jednotek hasičů.
Hasiči, ilustrační foto
Hasiči, ilustrační foto | Foto: HZS ČR

Hradec Králové - Hasiči bojují s rozsáhlým požárem strniště u Petroviček nedaleko Týniště nad Orlicí na Rychnovsku.

Na místě zasahují desítky hasičů, šíření požáru se podle posledních informací podařilo zastavit. Informoval o tom mluvčí hradeckých hasičů Ondřej Sezima.

Čtyři dobrovolní hasiči se podle něj při zásahu nadýchali kouře a byli převezeni na pozorování do nemocnice.

"Požár velkého rozsahu se poměrně rychle šířil směrem k Petrovičkám, kde se ho podařilo zastavit. Na místě s plameny bojuje 16 jednotek hasičů," řekl Sezima.

Na místě plameny pomáhal likvidovat i vrtulník s vakem na hašení, na místo dorazily kromě jednotek z hradeckého kraje i hasiči z Pardubického kraje. Podle předběžných odhadů plameny zasáhly plochu o rozměrech 1,5 krát 1 kilometr.

Riziko vzniku požárů je vysoké

Hasiči v současných vedrech upozorňují na zvýšené riziko vzniku požárů, lidé by podle nich měli například dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s otevřeným ohněm v přírodě.

Kvůli tropickým teplotám jsou v těchto dnech požáry polí poměrně časté, například v pondělí hasiči zasahovali v Dolní Lutyni na Karvinsku, kde oheň zničil 1,5 hektaru pole s obilím za 45 tisíc korun.

Riziko vzniku požárů v přírodě by měly snížit bouřky, které budou v noci na středu provázet příchod studené fronty od západu.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy