Na Rychnovsku hoří strniště, čtyři hasiči se nadýchali kouře

ČTK ČTK
7. 7. 2015 19:54
Šíření požáru se podařilo zastavit. Na místě zasahuje 16 jednotek hasičů.
Hasiči, ilustrační foto
Hasiči, ilustrační foto | Foto: HZS ČR

Hradec Králové - Hasiči bojují s rozsáhlým požárem strniště u Petroviček nedaleko Týniště nad Orlicí na Rychnovsku.

Na místě zasahují desítky hasičů, šíření požáru se podle posledních informací podařilo zastavit. Informoval o tom mluvčí hradeckých hasičů Ondřej Sezima.

Čtyři dobrovolní hasiči se podle něj při zásahu nadýchali kouře a byli převezeni na pozorování do nemocnice.

"Požár velkého rozsahu se poměrně rychle šířil směrem k Petrovičkám, kde se ho podařilo zastavit. Na místě s plameny bojuje 16 jednotek hasičů," řekl Sezima.

Na místě plameny pomáhal likvidovat i vrtulník s vakem na hašení, na místo dorazily kromě jednotek z hradeckého kraje i hasiči z Pardubického kraje. Podle předběžných odhadů plameny zasáhly plochu o rozměrech 1,5 krát 1 kilometr.

Riziko vzniku požárů je vysoké

Hasiči v současných vedrech upozorňují na zvýšené riziko vzniku požárů, lidé by podle nich měli například dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s otevřeným ohněm v přírodě.

Kvůli tropickým teplotám jsou v těchto dnech požáry polí poměrně časté, například v pondělí hasiči zasahovali v Dolní Lutyni na Karvinsku, kde oheň zničil 1,5 hektaru pole s obilím za 45 tisíc korun.

Riziko vzniku požárů v přírodě by měly snížit bouřky, které budou v noci na středu provázet příchod studené fronty od západu.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy