Na Rychnovsku hoří strniště, čtyři hasiči se nadýchali kouře

ČTK ČTK
7. 7. 2015 19:54
Šíření požáru se podařilo zastavit. Na místě zasahuje 16 jednotek hasičů.
Hasiči, ilustrační foto
Hasiči, ilustrační foto | Foto: HZS ČR

Hradec Králové - Hasiči bojují s rozsáhlým požárem strniště u Petroviček nedaleko Týniště nad Orlicí na Rychnovsku.

Na místě zasahují desítky hasičů, šíření požáru se podle posledních informací podařilo zastavit. Informoval o tom mluvčí hradeckých hasičů Ondřej Sezima.

Čtyři dobrovolní hasiči se podle něj při zásahu nadýchali kouře a byli převezeni na pozorování do nemocnice.

"Požár velkého rozsahu se poměrně rychle šířil směrem k Petrovičkám, kde se ho podařilo zastavit. Na místě s plameny bojuje 16 jednotek hasičů," řekl Sezima.

Na místě plameny pomáhal likvidovat i vrtulník s vakem na hašení, na místo dorazily kromě jednotek z hradeckého kraje i hasiči z Pardubického kraje. Podle předběžných odhadů plameny zasáhly plochu o rozměrech 1,5 krát 1 kilometr.

Riziko vzniku požárů je vysoké

Hasiči v současných vedrech upozorňují na zvýšené riziko vzniku požárů, lidé by podle nich měli například dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s otevřeným ohněm v přírodě.

Kvůli tropickým teplotám jsou v těchto dnech požáry polí poměrně časté, například v pondělí hasiči zasahovali v Dolní Lutyni na Karvinsku, kde oheň zničil 1,5 hektaru pole s obilím za 45 tisíc korun.

Riziko vzniku požárů v přírodě by měly snížit bouřky, které budou v noci na středu provázet příchod studené fronty od západu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy