Na Jablonecku havarovala cisterna, tah na Tanvald stojí

ČTK ČTK
30. 9. 2013 17:30
Auto převáželo 16 000 litrů glycerinu, řidič a žena z dalšího vozu jsou lehce zranění.
Foto: HZS Plzeňského kraje

Lučany Nad Nisou (Jablonecko) - Cisterna převážející 16 000 litrů glycerinu havarovala v pondělí odpoledne na silnici 14 v Lučanech nad Nisou na Jablonecku.

Řidič cisterny a řidička osobního auta byli při nehodě podle mluvčí záchranné služby Lenky Markovičové lehce zraněni. Hlavní tah z Jablonce nad Nisou na Tanvald a dále na Harrachov je zcela neprůjezdný. Policie s obnovením provozu počítá až v 19:25.

Nehoda se stala před 14:30. Cisterna převážela 24 tun glycerinu a po nehodě zůstala částečně převrácená na boku. "Pod ní leží rozdrcený osobní automobil Ford Focus.

Jeho řidička měla velké štěstí, neboť kabina dopadla až za ní na zadní sedačky," vylíčila mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Na místě mají hasiči dva jeřáby, jeden je drážní a druhý ze Semil. Cisternu se pokusí jeřáby znovu postavit na kola.

"Je pravděpodobné, že nejprve bude muset být glycerin přečerpán do nově přistavené cisterny," dodala mluvčí hasičů. Glycerin z cisterny neunikl.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy