Na hřebenech Krkonoš leží asi pět centimetrů sněhu, turistiku bude komplikovat mlha

ČTK ČTK
15. 11. 2015 8:43
V Krkonoších sněžilo v sobotu odpoledne i v noci na neděli. Sníh je momentálně i ve Špindlerově Mlýně, ale kvůli předpovídanému teplému počasí zřejmě brzy roztaje. Podle meteorologů by v nejvyšších polohách hor mohlo sněžit ještě během neděle, denní teploty ale mají vystoupat až k 12 stupňům Celsia, na horách má být kolem šesti stupňů. Turisté však musí počítat se silnou mlhou.
Krkonoše - ilustrační foto.
Krkonoše - ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Hradec Králové - Po sněžení zůstává na hřebenech Krkonoš zhruba pěticentimetrová vrstva sněhu, případné túry může turistům ztrpčovat silná mlha. ČTK to v neděli řekl člen Horské služby ze Špindlerova Mlýna.

"První vločky začaly padat na hřebenech v sobotu po poledni, sněžilo také v noci. Sněhový poprašek je také ve Špindlerově Mlýně, ale podle předpovědi má být teplo, takže zřejmě brzy roztaje," řekl horský záchranář.

Například na Luční boudě, která stojí v nadmořské výšce 1415 metrů, byly dnes v 7:00 dva stupně Celsia pod bodem mrazu, dohlednost se kvůli mlze pohybovala od 50 do 200 metrů.

Podle meteorologů by v nejvyšších polohách hor v Královéhradeckém kraji mohlo sněžit ještě během dne, denní teploty ale mají vystoupat až k 12 stupňům Celsia, na horách má být kolem šesti stupňů.

V pondělí ráno má být zataženo, občas může pršet, denní teploty dosáhnou až 15 stupňů Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy