Na Domažlicku auto těžce zranilo chlapce, řidič z místa ujel

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 4. 2015 16:26
Desetiletý chlapec byl ve vážném stavu přepraven vrtulníkem do nemocnice v Plzni.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Holýšov (Domažlicko) - Desetiletého chlapce dnes u Holýšova na Domažlicku srazilo a těžce zranilo nákladní auto. Řidič po nehodě nezastavil, uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policisté po voze pátrají a hledají svědky nehody. Chlapec byl ve vážném stavu s poraněním hlavy přepraven vrtulníkem do nemocnice v Plzni.

Plzeňská fakultní nemocnice ale vzhledem k jeho věku a dalším okolnostem zatím nebude poskytovat žádné informace o jeho zdravotním stavu, uvedla administrátorka nemocnice.

Nehoda se stala před 11:00 na okraji města. "Chlapce srazil vůz značky Liaz s oranžovou, nebo červenou kabinou, šedou plachtou a podvalníkem. Prosíme kohokoli, kdo by měl informace o daném autě, či jeho řidiči, aby zavolal na bezplatnou tísňovou linku 158," řekla Brožová.

Podle mluvčí zatím není jasné, jestli řidič ujel od nehody záměrně. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o vůz s návěsem, pracujeme i s možností, že si motorista srážky nevšiml," doplnila. Ani příčiny nehody dosud nejsou známy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy