Na Českokrumlovsku se srazily dva vlaky, zranilo se čtrnáct lidí. Pro ženu a dítě letěl vrtulník

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 3. 5. 2018 20:40
Čtyři lidé utrpěli středně těžká zranění, ostatní lehká. Ve vlacích jelo asi 50 lidí.
Na Českokrumlovsku se srazily dva vlaky, zranilo se až dvacet lidí. | Video: Aktuálně.cz

Český Krumlov - Po srážce dvou osobních vlaků u Mříče na Českokrumlovsku, kdy dnes bylo zraněno 14 lidí, je na trati opět obnovený provoz. Omezení trvalo více než 11 hodin. Čtyři lidé utrpěli při nehodě středně těžká zranění, ostatní leká. Novinářům to řekla mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Mezi zraněnými byly i tři děti, zasahoval záchranářský vrtulník.

Ve vlacích jelo přibližně 50 lidí a škoda na soupravách činí šest milionů korun, dalších 20 000 Kč pak jsou škody na trati. Nehodu pravděpodobně způsobil jeden ze strojvedoucích, který vjel na trať, i když neměl. Provoz na trati byl dnes před 20:00 obnoven, v úseku mezi Boršovem a Křemží ovšem smí vlaky jezdit jen omezenou rychlostí do deseti kilometrů za hodinu. ČTK to řekl mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš.

Nehoda se stala na trati mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem před 9:00 v místě, kde je jednokolejný provoz. Trať obsluhuje společnost GW train. Spoje na trati využívají většinou turisté, kteří cestují z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo k lipenské přehradě nebo na Šumavu.

Podle Federace strojvůdců ČR stojí za dnešní srážkou vlaků nedostatečné technické vybavení jedné ze souprav. Elektronické zabezpečení zastavilo jen jeden vlak, druhý kvůli chybějícímu zařízení pokračoval v jízdě, stojí v prohlášení federace. Podle ní se jedná o pochybení dopravce, kterým je na trati z Českých Budějovic do Černého Kříže společnost GW Train. Jeho vyjádření se ČTK nepodařilo získat.

 

Právě se děje

Další zprávy