Na Bruntálsku hořely střechy dvou rodinných domů, škoda jde do milionů

ČTK ČTK
29. 11. 2015 8:28
Ke dvěma rozsáhlým požárům rodinných domků vyjížděli v sobotu večer hasiči na Bruntálsku. První dům hořel v Břidličné, druhý ve vzdušnou čarou asi šest kilometrů vzdálené Lomnici. U každého činí způsobená škoda zhruba 1,5 milionu korun. Při požárech nikdo neutrpěl zranění, příčiny požárů vyšetřovatelé zjišťují. U obou požárů museli hasiči kvůli značnému množství kouře používat dýchací přístroje a povolat speciální protiplynový automobil. U prvního domu zasahovalo šest, u druhého dokonce deset jednotek hasičů. "Společným rysem obou požárů bylo, že hasiči plnili cisterny vodou z hydrantové sítě," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Holub.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy