Muž odsouzený za střelbu na exekutory zřejmě spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
22. 2. 2017 22:42
V Napajedlích na Zlínsku ve středu vyskočil z balkónu muž, který měl v nejbližších dnech nastoupit na dvanáct let do vězení za to, že loni vystřelil na exekutora. Byl na místě mrtvý. Policisté s ním dvě hodiny vyjednávali, ale muž se nakonec nenechal přesvědčit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Napajedla - Muž z Napajedel na Zlínsku odsouzený k 12 letům vězení za střelbu na exekutory ve středu zřejmě spáchal sebevraždu. V nejbližších dnech měl podle serveru iDnes.cz nastoupit do vězení. Krajská policejní mluvčí Lucie Javoříková řekla serveru, že muž zemřel na místě po skoku z balkonu panelového domu v Napajedlech. Podle médií se jedná o odsouzeného Jaroslava Janotu.

K muži stojícímu na balkoně v sedmém patře domu policisté a záchranáři vyjížděli kolem 15:30. Policisté s ním vyjednávali, ale nakonec podle serveru zhruba po dvou hodinách skočil.

Na exekutory Janota vystřelil loni v lednu. Janota nejprve dostal písemnou výzvu exekutorů, na kterou nereagoval, a 12. ledna dvojice exekutorů přišla k jeho bytu. Zvonili, bouchali a po delší době násilím otevřeli dveře.

Janota se zamkl v obývacím pokoji, a když exekutoři násilně překonali i tyto dveře, namířil na ně pistoli. Oba exekutoři utekli, Janota pak vystřelil směrem ke dveřím bytu, u nichž stál jeden z exekutorů, který volal policii. Střela exekutora podle obžaloby minula zhruba o tři čtvrtě metru.

Letos v lednu olomoucký vrchní soud definitivně rozhodl, že si Janota odpyká 12 let vězení za pokus o vraždu a vyhrožování.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla druhá v závodu na 3000 metrů na Světovém poháru v Naganu. V rekordu dráhy vyhrála Ivanie Blondinová z Kanady.

před 1 hodinou

Rychlobruslařka Zdráhalová ovládla na SP divizi B na kilometru

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na Světovém poháru v Naganu ovládla divizi B v závodu na 1000 metrů a zajistila si tak pro příští díl seriálu start mezi nejlepšími na této trati. Třiadvacetiletá česká reprezentantka zajela čas 1:16,225 a o dvě sekundy si tak vylepšila sezonní maximum.

Zdráhalová se dnes stejně jako Martina Sáblíková představí i v závodě na 3000 metrů, ve kterém budou obě startovat v divizi A. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková bude hájit vedení v průběžném pořadí SP, v závěrečné rozjížďce nastoupí společně s Isabelle Weidemannovou z Kanady.

před 1 hodinou

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy