Zloději ukradli z obchodu v Ostravě hodinky za miliony

Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
10. 2. 2011 12:09
Při zahlazování stop zapálili mitsubishi, jímž prchali
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Repro: artya.luxuryartpieces.com

Ostrava - Hodinky za několik milionů korun ukradli ve středu zloději z luxusního hodinářství v centru Ostravy.

Maskovaní pachatelé vtrhli do obchodu na Masarykově náměstí ve středu před 18. hodinou. Rozbili několik vitrín, vzali z nich značkové zboží, prodavačkám ale nijak neublížili.

Poté nasedli do tmavého Mitsubishi Pajero, jímž odjeli přes pěší lávku směrem k Slezskoostravskému hradu. Tam auto zapálili.

"Na případu intenzivně pracují společně kriminalisté Krajského a Městského ředitelství policie a zahájili úkony trestního řízení pro zločin krádeže," sdělila Aktuálně.cz policejní mluvčí Darina Majková.

Policie žádá občany, kteří se v době krádeže pohybovali na pěší zóně Masarykova náměstí a mohli by pomoci s dopadením pachatelů, aby se s informacemi obrátili na kteroukoliv policejní služebnu. Zavolat mohou také na bezplatnou linku 158.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy