reklama
 
 

Zloděj bojuje o život. Majitel ho trefil šípem do hlavy

27. 4. 2012 15:57
Postřelený muž je v kritickém stavu, střelec bude obviněn z těžkého ublížení na zdraví

Ostrava - S kuší v ruce bránil ve čtvrtek odpoledne muž z Karvinska svůj majetek. Do hlavy při tom postřelil devětatřicetiletého muže, který se údajně snažil vykrást dům, v němž má střelec živnost.

Policie střelce obviní z těžkého ublížení na zdraví. Podle ní tedy nešlo o nutnou obranu.

Obvinění bude střelci sděleno ještě v pátek, řekl mluvčí karvinské policie Miroslav Kolatek. Postřelený je v kritickém stavu.

Podle informací ČTK trojice mužů chtěla vykrást v Chotěbuzi dům, který zvenku vypadá jako neobydlený. Živnost v něm však má muž, jenž se svůj majetek rozhodl bránit kuší. Jednou vystřelil a šíp zasáhl do hlavy devětatřicetiletého muže.

Zasažený okamžitě upadl do bezvědomí. I s šípem, jehož asi třiceticentimetrová část mu trčela z hlavy, jej do nemocnice v Ostravě přepravil vrtulník letecké záchranné služby.

Obviněný může být i postřelený muž

Mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný potvrdil, že zraněný prodělal chirurgický zákrok. Podrobnější informace ale zatím nechtěl zveřejnit.

Postřelený a jeho společníci mohou být ale podle policie také obviněni, a to z pokusu o krádež či porušování domovní svobody.

Šíp před lety zasáhl i recidivistu, který vlezl na zahradu Oldřicha Doskočila u Plzně. Jeho chatu zloději opakovaně vykradli, a proto u ní nainstaloval samostříl.

Zařízení muže zranilo a soud v prosinci 2005 uznal Doskočila vinným z nedovoleného ozbrojování, ale zejména kvůli jeho vysokému věku, nemoci a bezúhonnosti ho nepotrestal.

autor: ČTK | 27. 4. 2012 15:57

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Moravskoslezský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama