Zklamání Ostravanů vystřídal vztek.Proč Plzeň, ptají se

Petr Jemelka Petr Jemelka
10. 9. 2010 14:42
Ostravané požadují zveřejnění jmen komisařů, kteří hlasovali pro Plzeň

Ostrava - Zklamání a smutek Ostravanů z prohry v klání o titul Evropské hlavní město kultury pro rok 2015 vystřídal vztek. 

Stále více obyvatel Ostravy se ptá v čem byla Plzeň lepší a požaduje zveřejnění těch členů poroty, kteří hlasovali proti jejich městu.

Podle serveru Lidovky.cz městem koluje názor, že Ostravu podpořili oslabení zahraniční komisaři, zatímco Plzeň ti domácí.

"Není to fér, měli svůj názor zveřejnit jmenovitě," nese se podle Lidovek Ostravou.

O udělení titulu Evropské hlavní město kultury pro rok 2015, který na dvanáct měsíců propůjčuje Evropská unie, rozhodla v úterý odpoledne jedenáctičlenná odborná komise.

Plzeň, která zvítězila o jediný hlas, se nyní může těšit na zvýšení prestiže, peníze z Unie a příliv turistů i investorů. Nevzdává se ale ani Ostrava, která je odhodlána plánované projekty dokončit.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy